Akcie

posledné akcie
Vianočný turnaj ZAMAZ
2014-12-21 | miestny turnaj

V sobotu 20. 12. 2014 sa v priestoroch jedálne Goretti uskutočnil druhý zo série kežmarských rapid turnajov. Turnaj zorganizoval šachový oddiel MŠK KdV Kežmarok v spolupráci s CVČ Kežmarok a firmou ZAMAZ s.r.o.

Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl s tempom hry 2x15 minút. Turnaja sa celkovo zúčastnilo 24 hráčov, z toho 7 detí do 12 rokov. Hral sa jeden spoločný turnaj s vyhodnotením výsledkov zvlášť pre kategóriu detí do 12 rokov a pre kategóriu dospelých.

Kvalitu turnaja umocnili svojou účasťou aj naši bývalí odchovanci. Kandidátov na celkové víťazstvo bolo viac, papierovými favoritmi boli predovšetkým najvyššie nasadení Vladimír Škára (Elo 2195), Tomáš Andráš (Elo 2142), Martin Hagara (Elo 2121) a Jozef Lukáč (Elo 2046).

Nakoniec tesne zvíťazila turnajová jednotka, kežmarský odchovanec, Vladimír Škára so ziskom 6 bodov. Druhé miesto obsadil Jozef Lukáč, ktorý mal tiež 6 bodov, ale horšie pomocné hodnotenie. Tretí skončil Martin Hagara so ziskom 5,5 boda. Víťaz turnaja v Bergu, Tomáš Andráš (4,5 b) sa musel uspokojiť so 4. miestom.

Kategóriu detí vyhral opäť Jakub Ferenčák (4 body), druhá skončila Katarína Dudášková z Lendaku (3 body) a tretie miesto obsadil Samuel Čmil z Popradu (3 body).

Za poskytnutie priestorov a občerstvenia ďakujeme firme Zamaz s.r.o. a Centru voľného času Kežmarok. Poháre pre víťazov oboch kategórií venoval šachový oddiel MŠK KdV Kežmarok a vecné ceny, ktoré obdržali všetci účastníci turnaja, venovali sponzori - firmy Taurus, Esat a Prva.sk, ďalej Oddelenie regionálneho rozvoja a cestovného ruchu MsÚ, PhDr. Igor Kredatus, Ing. Alena Škárová a MVDr. Ján Gáborčík.

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k zdarnému priebehu turnaja a tešíme sa na ďalší turnaj zo série kežmarských šachových rapidov.