Aktuality

posledné aktuality
Úvodné dvojkolo 1. ligy na Kysuciach
2018-11-01 | 1. liga

Posledný októbrový víkend sa začala 1. liga. Naše A družstvo cestovalo na Kysuce v oslabenej zostave. Choroby, ale aj objektívne a subjektívne príčiny mali za následok, že na 1. šachovnici hral Pavol Endresz, ktorý je na súpiske až na 7. mieste.

V prvom zápase proti Kysuckému Novému Mestu sa vo vyrovnaných partiách potvrdili vyššie kvality hráčov súpera. Jedine František Grich vybojoval remízu, ktorá bola jediným našim ziskom. Bojovnosť našim hráčom ale nechýbala a viaceré z nich končili až v úplnom časovom závere, čo bolo potvrdením, že partiám nechýbala dramatičnosť a vyrovnaný priebeh.

Zápas druhého kola sme hrali proti Dunajovu, ktorý disponoval ešte silnejšou zostavou ako náš sobotňajší súper. Priebeh napriek tomu nebol až tak jednoznačný a za stavu 4:1 sa hrali ešte tri partie, v ktorých sa mohlo ešte všeličo udiať. Nakoniec sme v nich dosiahli 1,5 bodu a prehrali celkovo 2,5:5,5.

1. kolo
MKŠS ŠK Kysucké Nové Mesto – MŠK KdV Kežmarok 7,5:0,5 (Endresz 0, Rybka 0, Ferenčák 0, Beľuš 0, Grich 0,5, Veštúr 0, E. Hagara st. 0, Šilon 0)
2. kolo
TJ INBEST Dunajov B – MŠK KdV Kežmarok 5,5:2,5 (Endresz 0,5, Rybka 0,5, Ferenčák 1, Beľuš 0, Grich 0, Veštúr 0,5, E. Hagara st. 0)
 

Veľkým pozitívom a vkladom do budúcnosti boli výkony našich mladých hráčov. Iba dvanásťročný Šimon Rybka na druhej šachovnici vybojoval remízu proti šachovému veľmajstrovi Likavskému a pätnásťročný Jakub Ferenčák zdolal na tretej šachovnici v nedeľu, vo veľmi peknej partii, súperovu zahraničnú posilu z Poľska Pniaczeka. Obidvaja hrali útočne, nebojácne a potvrdili svoju vysokú kvalitu.

Napriek dvom prehrám družstva si uznanie za svoje výkony a prístup zaslúžia všetci kežmarskí hráči. Za ústretovosť v prospech družstva Eduard Hagara, za obetavosť v prospech družstva Rastislav Veštúr, za rozvážnosť a spoľahlivosť František Grich, za nesmiernu hráčsku bojovnosť Benjamín Beľuš, za hráčsku dravosť a nevyspytateľnosť Jakub Ferenčák, za hráčsku nebojácnosť Šimon Rybka a za hráčsku precíznosť Pavol Endresz.

Výsledky na chess-result.com.

245x | Pavol Humeník
Fotogalérie:
1. liga 2018/2019 - prvé dvojkolo (27.-28.10.)

ETICKÝ KODEX
šachistu MŠK KdV

  • váž si svoj klub a reprezentuj ho na spoločenskej a športovej úrovni podľa svojich možností a schopností
  • váž si súperov a správaj sa k ním s patričnou úctou
  • pristupuj k hre podľa pravidiel FIDE a súťažných poriadkov jednotlivcov a družstiev
  • usiluj o čo najlepší výsledok len hrou na šachovnici
  • na zápasy sa dostav včas a patrične pripravený
  • v súťažiach družstiev nenastupuj proti vlastnému klubu

Diagram


Čierny na ťahu vyhrá

Kalendár

25.5.-1.6.2019 M-SR seniorov, T. Matliare
  web
29.6.-7.7.2019 M-SR jednotlivcov, Ružomberok
  web

 

Hracia miestnosť

Dom stretávania KdV
Priekopa 2, Kežmarok