Aktuality

posledné aktuality
Úvodné dvojkolo 1. ligy na Kysuciach
2018-11-01 | 1. liga

Posledný októbrový víkend sa začala 1. liga. Naše A družstvo cestovalo na Kysuce v oslabenej zostave. Choroby, ale aj objektívne a subjektívne príčiny mali za následok, že na 1. šachovnici hral Pavol Endresz, ktorý je na súpiske až na 7. mieste.

V prvom zápase proti Kysuckému Novému Mestu sa vo vyrovnaných partiách potvrdili vyššie kvality hráčov súpera. Jedine František Grich vybojoval remízu, ktorá bola jediným našim ziskom. Bojovnosť našim hráčom ale nechýbala a viaceré z nich končili až v úplnom časovom závere, čo bolo potvrdením, že partiám nechýbala dramatičnosť a vyrovnaný priebeh.

Zápas druhého kola sme hrali proti Dunajovu, ktorý disponoval ešte silnejšou zostavou ako náš sobotňajší súper. Priebeh napriek tomu nebol až tak jednoznačný a za stavu 4:1 sa hrali ešte tri partie, v ktorých sa mohlo ešte všeličo udiať. Nakoniec sme v nich dosiahli 1,5 bodu a prehrali celkovo 2,5:5,5.

1. kolo
MKŠS ŠK Kysucké Nové Mesto – MŠK KdV Kežmarok 7,5:0,5 (Endresz 0, Rybka 0, Ferenčák 0, Beľuš 0, Grich 0,5, Veštúr 0, E. Hagara st. 0, Šilon 0)
2. kolo
TJ INBEST Dunajov B – MŠK KdV Kežmarok 5,5:2,5 (Endresz 0,5, Rybka 0,5, Ferenčák 1, Beľuš 0, Grich 0, Veštúr 0,5, E. Hagara st. 0)
 

Veľkým pozitívom a vkladom do budúcnosti boli výkony našich mladých hráčov. Iba dvanásťročný Šimon Rybka na druhej šachovnici vybojoval remízu proti šachovému veľmajstrovi Likavskému a pätnásťročný Jakub Ferenčák zdolal na tretej šachovnici v nedeľu, vo veľmi peknej partii, súperovu zahraničnú posilu z Poľska Pniaczeka. Obidvaja hrali útočne, nebojácne a potvrdili svoju vysokú kvalitu.

Napriek dvom prehrám družstva si uznanie za svoje výkony a prístup zaslúžia všetci kežmarskí hráči. Za ústretovosť v prospech družstva Eduard Hagara, za obetavosť v prospech družstva Rastislav Veštúr, za rozvážnosť a spoľahlivosť František Grich, za nesmiernu hráčsku bojovnosť Benjamín Beľuš, za hráčsku dravosť a nevyspytateľnosť Jakub Ferenčák, za hráčsku nebojácnosť Šimon Rybka a za hráčsku precíznosť Pavol Endresz.

Výsledky na chess-result.com.

155x | Pavol Humeník
Fotogalérie:
1. liga 2018/2019 - prvé dvojkolo (27.-28.10.)

ETICKÝ KODEX
šachistu MŠK KdV

  • váž si svoj klub a reprezentuj ho na spoločenskej a športovej úrovni podľa svojich možností a schopností
  • váž si súperov a správaj sa k ním s patričnou úctou
  • pristupuj k hre podľa pravidiel FIDE a súťažných poriadkov jednotlivcov a družstiev
  • usiluj o čo najlepší výsledok len hrou na šachovnici
  • na zápasy sa dostav včas a patrične pripravený
  • v súťažiach družstiev nenastupuj proti vlastnému klubu

Diagram


Biely na ťahu vyhrá

Kalendár

10. 2. 2019 3. liga D1 (8.kolo)
  web
24. 2. 2019 4. liga D11 (8.kolo)
  web
23. 2. 2019 1. liga Východ (8.kolo) 
24. 2. 2019 1. liga Východ (9.kolo)
  web

 

Hracia miestnosť

Dom stretávania KdV
Priekopa 2, Kežmarok