Aktuality

posledné aktuality
Turnaj mládeže Talent v Liptovskom Mikuláši
2018-11-17 | turnaj mládeže

V sobotu 10. novembra sa naši mladí šachisti Daniel Duda, Šimon Choma, Dominik Oravec a Martin Kalata zúčastnili šachového turnaja Talent v Liptovskom Mikuláši. Hralo sa na 7 kôl, akcelerovaným švajčiarskym systémom (2 kolá, 2 skupiny), tempo hry 15 minút + 5 sekúnd. Turnaja sa zúčastnilo 52 hráčov a hráčok. Vyhodnotené sú aj kategórie do 8, 11 a 14 rokov. Turnaje GPX mládeže, do ktorého patrí seriál Talent, Liga Spiša a iné, sú pre deti najnižších výkonnostných šachových kategórii.

Naši hráči podali na tomto turnaji optimálny výkon svojich šachových možnosti. Daniel Duda ziskom 5,5 bodov skončil na 4. mieste a v kat. CH14 obsadil 3. miesto. Šimon Choma ziskom 4,5 bodov skončil na 11. mieste, čo v kat. CH11 znamenalo 3. miesto. Dominik Oravec ziskom 4 bodov skončil na celkovom 18. mieste a Martin Kalata ziskom 3 bodov na 28. mieste.

Chlapcom za predvedenú hru ďakujeme a držíme im palce do ďalších šachových stretnutí.