Aktuality

posledné aktuality
Online ligový pohár SŠZ
2021-03-21 | Online ligový pohár SŠZ
Milí šachoví priatelia,
v týchto náročných časoch plných zákazov a obmedzení sa nemôžeme stretávať na ligových zápasoch. Šachové turnaje sa hrajú len cez internet. Ponuka bleskových a rapidových turnajov je bohatá, takmer úplne však chýbajú vážnejšie partie hrané pomalším tempom. Preto sme sa rozhodli pripraviť pre našich šachistov, členov SŠZ, novú súťaž pod názvom 1.Online ligový pohár SŠZ. 
 
Uvedomujeme si, že súťaž nenahradí skutočné ligové partie na klasickej šachovnici. Hráči, ktorí obľubujú skôr pomalšie tempo, si však môžu po dlhšom čase zahrať takéto partie, navyše pod dohľadom rozhodcu, keďže málokto z nás chce hrať proti počítačovému programu. 
 
Hrací model je nastavený tak, aby si mohli zahrať pokiaľ možno všetci hráči, ktorí si chcú zahrať, Inšpirovali sme sa od našich českých kolegov, kde podobnú súťaž spustili vo februári. Zloženie družstva nie je obmedzené vekom, výkonnosťou ani klubovou príslušnosťou, jedinou podmienkou je, že hráč musí byť členom SŠZ.
Môžete teda vytvoriť družstvo tvorené partiou kamarátov, členmi tréningovej skupiny, akadémie, atď.
 
Turnaj sa bude hrať na platforme Tornelo, ktorá sa využíva aj na významné medzinárodné online podujatia. V prípade záujmu o účasť sa zaregistrujte pod svojim menom a prostredie si môžete vyskúšať na niektorom zo skúšobných turnajov
 
Informácie k prihlasovaniu nájdete v priložených propozíciách (pdf - 582 kB). Tešíme sa na vašu účasť. Budeme vďační, ak o turnaji poviete aj svojim spoluhráčom, kamarátom a známym.
 
S pozdravom
Rastislav Diviak
 
 
 
 
365x | Anton Oravec

ETICKÝ KODEX
šachistu MŠK KdV

  • váž si svoj klub a reprezentuj ho na spoločenskej a športovej úrovni podľa svojich možností a schopností
  • váž si súperov a správaj sa k ním s patričnou úctou
  • pristupuj k hre podľa pravidiel FIDE a súťažných poriadkov jednotlivcov a družstiev
  • usiluj o čo najlepší výsledok len hrou na šachovnici
  • na zápasy sa dostav včas a patrične pripravený
  • v súťažiach družstiev nenastupuj proti vlastnému klubu

Diagram


Biely na ťahu vyhrá

Hracia miestnosť

Dom stretávania KdV
Priekopa 2, Kežmarok