Turnaje

posledné turnaje
Liga mládeže Spiša - 1. kolo
2018-10-16 | turnaj mládeže

V sobotu 13. októbra sa v Lendaku odohralo 1. kolo Ligy mládeže Spiša 2018/2019 GPX. Hralo sa v príjemnej atmosfére a organizátor zvládol turnaj výborne!

Kežmarských mladých šachistov reprezentovali Dominik Oravec, Šimon Choma, Martin Černický, Daniel Duda a Monika Koscelníková. Všetci odohrali pekné partie plné bojovnosti a pekných kombinácií. Zároveň odkryli svoje slabé miesta, na čom budeme individuálne pracovať.

V celkovom poradí z našich najlepšie obstál Daniel - získal 5 bodov, čo v silnej konkurencii chlapcov nestačilo na medailu a obsadil 6. miesto. Druhým bol Dominik a so 4 bodmi obsadil 13. miesto, čo v jeho vekovej  kategórií znamenalo bronz. Rovnaký počet bodov získali aj Martin (17. miesto) so Šimonom (20. miesto). Veľmi pekné 26. miesto s 3 bodmi získala naša najmladšia (najkrajšia) šachistka Monika. Vo svojej kategórii vybojovala striebornú medailu. Všetkým blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu!

Celý turnaj vyhral Lukáš Vastik (ŠK Považské Podhradie) - 6 bodov, pred Vanesou Morongovou (ŠK Bijacovce) - 6 bodov a Jiřím Koskom (ŠK BLS Bardejov) - 5,5 boda.