Aktuality

2018-12-24 | 4. liga

V decembri pokračovala 4. liga svojim 4. a 5. kolom. V štvrtom kole sme vycestovali do Popradu, kde nás čakalo družstvo LŠ Poprad C. Prehrali sme 2:6, ale pozície na šachovniciach neboli tak jednoznačné pre súpera. Škoda hlavne prehry na 6. šachovnici, kde Štefan Kolek s figúrou naviac nedotiahol vyhratú poziciu, a šancu na lepší výsledok než remízu mal aj Anton Oravec. Ďalšiu remízu pridal Ľubo Antal, výhru Rasťo Veštúr. Zuzka Nevická, Marcel Hanina a Dominik Oravec ťahali za kratší koniec a svoje partie prehrali. Špeciálnu pochvalu za bojovnosť, ktorá tentokrát na silnejšieho súpera nestačila, si zaslúži Daniel Duda.

V piatom kole sme na domácej pôde privítali B-družstvo Smižian. Súper sa dostavil oslabený o jedného hráča, a tak sme na 8. šachovnici vyhrali bez hry. Suverénne svojich súperov porazili Michal Gaborčík, Daniel Duda a Štefan Kolek na 4.-6. šachovnici. Zápasovú výhru poistili remízami na prvých dvoch šachovniciach Rastislav Veštúr a Eduad Hagara st. Zaujímavé partie s víťazným koncom pre nás sa odohrali na 3. (Ľubo Antal) a 7. šachovnici (Anton Oravec). Znamenalo to vysokú výhru 7:1.

Výsledky a tabuľka na chess-results.com.

Rastislav Veštúr | 117x
2018-12-11 | 3. liga

V nedeľu 9. decembra pokračovala 4. kolom 3. liga. Naše nekompletné B-družstvo vycestovalo za súperom do Sloviniek. Súper nastúpil v kompletnom zložení. Naši náhradníci príkladne zabojovali a práve ich zásluhou zápas sme vyhrali 5-3!

Body za nás získali: Z. Nevická, R. Veštúr, Š. Kolek, E. Hagara, ktorí svoje partie vyhrali, remízy uhrali Ľ. Antal a M. Gáborčík.

Po 4 kolách ziskom 10 bodov delíme 1. miesto s ďalšími 2 družstvami. Podrobnejšie výsledky a tabuľka súťaže na chess-results.com.

V ďalšom kole, ktoré je na programe 6. januára, nás doma čaká favorit ŠK Gelnica A.

Eduard Hagara st. | 110x
2018-12-10 | turnaj mládeže

Ďalšie, v poradí tretie kolo Ligy mládeže Spiša jednotlivcov v rapid šachu 2018/1019, sa konalo v Spišských Vlachoch. Náš klub reprezentovali 4 hráči - Daniel Duda, Dominik Oravec, Martin Kalata a Monika Koscelníková.

Hlavným hrdinom celého turnaja detí do 14 rokov bol náš šachista Daniel, ktorý vybojoval plný počet bodov - 7 zo siedmych kôl a obsadil samozrejme prvé miesto. Veľká gratulácia!!!

Už tradične sa pekne umiestňuje naša Monika. Vo svojej kategórii do 8 rokov získala striebro (3 body). Pekný výsledok!

Spokojný môže byť aj Martin, 4 body sú fajn. Dominik nemal svoj deň, určite má na viac, ako na 4 body.

Rastislav Veštúr

Rastislav Veštúr | 78x
2018-12-05 | 4. liga

Tretie kolo štvrtej ligy, hrané na domácej pôde, sa začalo za účasti súpera z Hranovnice. Ten prišiel oslabený o dvoch hráčov, takže body na 8. šachovnici (Kaprál Roland) a na 7. šachovnici (Štefan Kolek) boli bez hry naše.

Po remíze na 2. šachovnici (Ľubo Antal) už bolo jasné, že Zuzka Nevická (5. šachovnica) vyhraje - blahoželáme! V ostrej partii na 6. šachovnici podľahol Daniel Duda skúsenejšiemu súperovi. Takticky prijali remízu ostatní hráči - na 1. šachovnici Veštúr Rastislav, na 4. šachovnici Hanina Marcel a na 3. šachovnici Gaborčík Michal.

Zápas sme teda vyhrali 5:3 a tešíme sa na ďalšie kolo!

Výsledky 3. kola na chess-results.com.

Ratislav Veštúr

Rastislav Veštúr | 91x
2018-11-25 | 1. liga východ

Domácim dvojkolom pokračovala uplynulý víkend 1. liga - skupina východ. Neúprosný žreb nám určil ďalšie favorizované družstvá - Banskú Bystricu, minuloročného extraligistu, a silné Čebovce, nabité naturalizovanými a licenčnými hráčmi z Maďarska.

Nám sa ani tentoraz nepodarilo poskladať najsilnejšiu zostavu, a tak sme v obidvoch zápasoch boli považovaný za outsidera. V zápase proti B. Bystrici, ktorá nenastúpila v najsilnejšom zložení, sa nám črtala šanca na prekvapivý výsledok. Napriek tomu, že na prvých čtyroch šachovniciach sme vyhrali 3-1, na výhru v zápase to nestačilo. Na dolných šachovniciach sa prejavila väčšia skúsenosť súperov a dovolili nám uhrať iba jednu remízu, takže sme prehrali najtesnejším rozdielom 3,5-4,5. Body za naše družstvo uhrali: vyhrali - Z. Štočková, M. Hagara a P. Endrész, remizoval R. Veštúr.

V nedeľu sme nastúpili pro Čebovciam, ktoré majú ambíciu hrať o postup do extraligy. Potvrdila sa kvalita súpera na všetkých šachovniciach - prehrali sme 2-6. Dva body, ktoré sme uhrali - na 4. šachovnici P. Endrész a na 6. šachovnici J. Ferenčák, považujeme za čiastočný individuálny úspech našich hráčov.

V ďalších kolách nás čaká tuhý boj o záchranu v súťaži.

Výsledky na chess-result.com.

E. Hagara st. | 118x
2018-11-25 | 3. liga D1

3. liga pokračovala v novembri 2. a 3. kolom. V 2. kole sme boli hosťami v Smižanoch. Vzhľadom na kvality súpera sa očakával vyrovnaný boj. Zápas to aj potvrdil a skončil remízou 4-4. Body za naše družstvo získali: R. Veštúr a M. Gaborčík svoje partie vyhrali, remízy uhrali K. Hennel, F. Grich, Ľ. Miga a E. Hagara.

V 3. kole, ktoré sme predohrávali kvôli termínovej kolízii s 1. ligou, sme hostili družstvo Levoče. Obom teamom chýbali niekoľkí kľúčoví hráči. Zápas mal vyrovnaný priebeh so šťastným koncom pre nás - vyhrali sme 4,5-3,5. Body za naše družstvo získali: M. Šilon a M. Hanina svoje partie vyhrali, remízy uhrali J. Ferenčák, Ľ. Miga, E. Hagara, Z. Nevická a Š. Kolek.

Po 3 kolách sa so 7 bodmi delíme o 1. miesto s ďalšími 3 družstvami.

Výsledky na chess-result.com.

E. Hagara st. | 94x
archív (36)

ETICKÝ KODEX
šachistu MŠK KdV

  • váž si svoj klub a reprezentuj ho na spoločenskej a športovej úrovni podľa svojich možností a schopností
  • váž si súperov a správaj sa k ním s patričnou úctou
  • pristupuj k hre podľa pravidiel FIDE a súťažných poriadkov jednotlivcov a družstiev
  • usiluj o čo najlepší výsledok len hrou na šachovnici
  • na zápasy sa dostav včas a patrične pripravený
  • v súťažiach družstiev nenastupuj proti vlastnému klubu

Diagram


Čierny na ťahu vyhrá

Kalendár

6. 1. 2019 3. liga D1 (5.kolo)
  web
13. 1. 2019 4. liga D11 (6.kolo)
  web
12. 1. 2019 1. liga Východ (5.kolo) 
13. 1. 2019 1. liga Východ (6.kolo)
  web

 

Hracia miestnosť

Dom stretávania KdV
Priekopa 2, Kežmarok