Aktuality

2019-08-20 |
V termíne 8.8.2019-11.8.2019 sa konal FideOpen Pohorelá 2019.
Na tomto turnaji sa pravidelne účastia i hráči nášho klubu. Tento rok bol počet 6 ľudí+dvaja z iných
klubov. Spokojný  s výsledkom môže byť len Paľo a Roland.Najme hráč číslo 17 odflákol posledný deň
stretnutia.
Najúspešnejším bol:
P. Endresz-3.miesto
O. Tropp-6.miesto
a A. Novotný-8.miesto.

Veštúr -24.miesto, Laštovička-25.miesto, Šilon-28-miesto, Kaprál-36.miesto, Duda -40.miesto.
Dôležitá bola tradične pohodová atmosféra počas célého turnaja a určitá forma prípravy na
prichádzajúcu sezónu.
Všetkým ďakujem za účasť.Rasťo

rasto | 141x
2019-08-02 |

Dnes 2. augusta 2019 sa v Bratislave začínajú Majstrovstvá Európy mládeže v kategóriach D8, D10, D12, D14, D16, D18, CH8, CH10, CH12, CH14, CH16, CH18. s celkovou účasťou viac ako 1300 hráčov.

Šampionát štartuje v piatok 2. augusta o 14. hodine slávnostným otváracím ceremoniálom v bratislavskej Inchebe. Hracie kolá prebiehajú každý deň od 15. do 21. hodiny, s výnimkou posledného dňa turnaja, kedy sa hrá v sobotu 10. augusta od 10. do 16. hodiny.

Súťaží sa na 9 kôl v klasickom šachu, tj. tempom hry 2x 90 minút na 40 ťahov + 30 minút do konca partie s prídavkom 30 sekúnd za každý vykonaný ťah. Bežná partia potom trvá priemerne okolo 4 až 5 hodín, pričom tie najdlhšie hry sa môžu hrať aj 7 hodín

Slovenskú republiku v kategórii D8 bude reprezentovať aj Kežmarčanka a hráčka nášho klubu Monika Koscelníková, ktorej všetci držíme palce.

Bližšie informácie o turnaji a sledovanie online partii je možné na oficiálnej stránke usporiadateľa turnaja:

Budova Karpatsko-Nemeckého spolku.

Žltý domček pred hradbami - oproti veľkému fubalovému štadionu.

Kto môže prísť na tréning?

Každý, kto si chce zahrať, alebo sa naučiť hrať,

bez ohľadu na farbu pleti, vierovyznanie, vek, pohlavie,

štátnu, alebo hráčsku príslušnosť. Každý je vítaný.

2019-05-27 | mládež

V sobotu 25. mája sa v Ružomberku konali Majstrovstvá SR v rapid šachu mládeže vo všetkých vekových kategóriách od 8 do 20 rokov. Náš klub reprezentovalo 6 mladých šachistov.

Najlepší výsledek z našich uhrala Monika Koscelníková v najmladšej dievčenskej kategórii (D08), keď získala 5 bodov zo 7 partií a obsadila 4. miesto. Rovnaký počet bodov mali aj dievčatá na 2. a 3. mieste, z medailových pozícií odsunulo Moniku len horšie pomocné hodnotenie. Ale aj tak veľmi pekný výsledok, navyše Monika uhrala s medailistkami 2 body. Gratulujeme!

Ostatní hrali na úrovni svojho nasadenia, nikto sa nedostal do najlepšej desiatky. V kategórii CH16 hral Jakub Ferenčák, ktorý v konkurencii 38 hráčov získal 3,5 bodu a obsadil 16. miesto. V najpočetnejšej kategórii CH14 (54 hráčov) obsadil Daniel Duda 21. miesto, keď získal 4 body. Medzi 12-ročnými chlapcami získal Roland Kapral 3 body a obhájil svoje nasadenie (33. miesto z 50 hráčov). V konkurenci 43 chlapcov do 10 rokov sa predstavili dvaja naši šachisti - Dominik Oravec (14. miesto, 4 body) a Martin Kalata (31. miesto, 3 body).

Pekné 9. miesto v kategórii CH14 obsadil Šimon Rybka z Popradu, ktorý v minulej sezóne hosťoval za naše A-družstvo v 1. lige.

Všetky výsledky na chess-results.com.

E. Hagara st. | 285x
2019-05-19 | M-SR dospelých

V sobotu 18. mája sa v Topoľčanoch konali Majstrovstvá SR v bleskovom šachu. V 83-člennom poli šachistov sa predstavili aj traja naši hráči - Tomáš Andráš, Pavol Endrész a Jakub Ferenčák.

Tomáš Andráš a Pavol Endrész získali zhodne 8,5 bodu v 15 kolách a prakticky obhájili svoje nasadenie, keď skončili na 24. (Tomáš), resp. 27. mieste (Pavol). Jakubovi Ferenčákovi došli v závere sily (prehral posledné 4 kolá), a tak mu so ziskom 6 bodov patrilo konečné 65. miesto.

Turnaj bol pomerne solídne obsadený - 14 hráčov s medzinárodným titulom, z toho 2 veľmajstri. Víťazom sa stal IM Viktor Gažík, aktuálny majster sveta do 18 rokov.

Celkové výsledky na chess-results.com.

E. Hagara st. | 315x
2019-04-20 | M-SR mládeže

V utorok 30. apríla sa v Liptovskom Mikuláši skončili Majstrovstvá SR v šachu mládežníckych kategórii. Náš klub zastupovali piati nováčikovia a jeden už viacnásobný účastník turnajov M-SR.

Príjemne prekvapila naša najmladšia šachistka v kat. D-8 Monika Koscelníková, ktorá po zaváhaní v prvom kole, rozohrala na svoj vek pekné šachové partie. Predčila všetky svoje súperky v šachovom myslení, priestorovom videní a matovej túžbe. Ziskom 7 bodov jej patrí 2. miesto a strieborná medaila! Krásny úspech - gratulujeme!

Ostatní naši nováčkovia v kat. CH-10: Oravec Dominik - 4 b, Kalata Martin - 3,5 b, v kat. CH-12: Kaprál Roland - 3,5 b, v kat. CH-14: Duda Daniel - 4 b, odviedli svoj štandardný výkon. Šachové partie ukázali rezervy v riešení jednoduchých šachových pozícii a tak je treba na zlepšení popracovať.

Kandidátom na dobré umiestnenie bol ligovými bojmi ostrieľaný Jakub Ferenčák. V kat. CH-16 mal však silnú konkurenciu v početnom poli šachistov. Turnaj mu nevyšiel a podľa toho, ako ho poznám, určite so svojím výkonom nebol spokojný. Ziskom 4,5 bodov obsadil 18.miesto.

Celkove možno s vystúpením našich šachistov vysloviť spokojnosť.Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu klubu mladým šachistom a ich obetavým rodičom.

Oficiálna stránka M-SR s výsledkami a dalšími zaujímavosťami.

Tabuľky a výsledky na chess-results.com.