Aktuality

2019-02-04 | 1. liga

V januári sa hralo ďalšie dvojkolo 1. ligy. Konečne nás čakali súperi, s ktorými sme mohli očakávať vyrovnané zápasy. Podmienkou toho ale bolo, aby sme nastúpili s hráčmi základnej zostavy. Žiaľ, z prvej osmičky nastúpili v týchto dvoch zápasoch iba dvaja hráči - Martin Hagara a Šimon Rybka.

V zápase proti Liptovskej šachovej škole, ktorá nás hostila v sobotu 12.1., na 1. šachovnici nastúpil Šimon Rybka, ktorý je na súpiske až na 8. šachovnici a ostatní hráči patria k náhradníkom. Prehrali sme 2:6, čestný výsledok zaznamenal na 2. šachovnici Jakub Ferenčák, ktorý vyhral, a remizovali František Grich a Ľubomír Antal.

V nedeľu 13.1. sme na domácich šachovniciach hostili družstvo ŠK Sabinov, s ktorým sme uhrali 4 remízy a prehrali tak celkovo 2:6. Remizovali Martin Hagara (1. šachovnica), Šimon Rybka (2. šachovnica), Benjamín Beluš (4. šachovnica) a Ľubomír Antal (7. šachovnica).

Výsledky na chess-results.com.

Eduard Hagara st. | 48x
2019-02-03 | 3.liga

V januári pokračovala 3. liga dvoma kolami. Naše družstvo nastúpilo 20. januára na domácich šachovniciach proti ŠK Gelnica A, ktorý patrí k favoritom súťaže. Nepodarilo sa nám nastúpiť v najsilnejšom zložení, a tak sme ťahali za kratší koniec. Prehrali sme 1:7, keď sme uhrali proti súperovi len dve remízy - na 5. šachovnici Eduard Hagara st. a na 6. šachovnici Miroslav Šilon. Výsledok považujeme jednoznačne za neúspech.

V nedeľu 27. januára nás hostila rezerva ŠK Gelnica B, nad ktorou sme zvíťazili 5:3, aj keď i tentoraz nebola naša zostava najsilnejšia. Vyhrali - na 1. šachovnici Jakub Ferenčák, na 2. šachovnici Karol Hennel, na 4. šachovnici Ľuboš Miga a na 7. šachovnici Ľubomír Antal, remizovali Eduard Hagara st. (5. šachovnica) a Marcel Hanina (8. šachovnica).

Ďalšie kolo 10. februára nás čaká na domácej pôde ďalší z favoritov ŠK Vernár.

Výsledky na chess-results.com.

E. Hagara st. | 56x
2018-12-24 | 4. liga

V decembri pokračovala 4. liga svojim 4. a 5. kolom. V štvrtom kole sme vycestovali do Popradu, kde nás čakalo družstvo LŠ Poprad C. Prehrali sme 2:6, ale pozície na šachovniciach neboli tak jednoznačné pre súpera. Škoda hlavne prehry na 6. šachovnici, kde Štefan Kolek s figúrou naviac nedotiahol vyhratú poziciu, a šancu na lepší výsledok než remízu mal aj Anton Oravec. Ďalšiu remízu pridal Ľubo Antal, výhru Rasťo Veštúr. Zuzka Nevická, Marcel Hanina a Dominik Oravec ťahali za kratší koniec a svoje partie prehrali. Špeciálnu pochvalu za bojovnosť, ktorá tentokrát na silnejšieho súpera nestačila, si zaslúži Daniel Duda.

V piatom kole sme na domácej pôde privítali B-družstvo Smižian. Súper sa dostavil oslabený o jedného hráča, a tak sme na 8. šachovnici vyhrali bez hry. Suverénne svojich súperov porazili Michal Gaborčík, Daniel Duda a Štefan Kolek na 4.-6. šachovnici. Zápasovú výhru poistili remízami na prvých dvoch šachovniciach Rastislav Veštúr a Eduad Hagara st. Zaujímavé partie s víťazným koncom pre nás sa odohrali na 3. (Ľubo Antal) a 7. šachovnici (Anton Oravec). Znamenalo to vysokú výhru 7:1.

Výsledky a tabuľka na chess-results.com.

Rastislav Veštúr | 169x
2018-12-11 | 3. liga

V nedeľu 9. decembra pokračovala 4. kolom 3. liga. Naše nekompletné B-družstvo vycestovalo za súperom do Sloviniek. Súper nastúpil v kompletnom zložení. Naši náhradníci príkladne zabojovali a práve ich zásluhou zápas sme vyhrali 5-3!

Body za nás získali: Z. Nevická, R. Veštúr, Š. Kolek, E. Hagara, ktorí svoje partie vyhrali, remízy uhrali Ľ. Antal a M. Gáborčík.

Po 4 kolách ziskom 10 bodov delíme 1. miesto s ďalšími 2 družstvami. Podrobnejšie výsledky a tabuľka súťaže na chess-results.com.

V ďalšom kole, ktoré je na programe 6. januára, nás doma čaká favorit ŠK Gelnica A.

Eduard Hagara st. | 161x
2018-12-10 | turnaj mládeže

Ďalšie, v poradí tretie kolo Ligy mládeže Spiša jednotlivcov v rapid šachu 2018/1019, sa konalo v Spišských Vlachoch. Náš klub reprezentovali 4 hráči - Daniel Duda, Dominik Oravec, Martin Kalata a Monika Koscelníková.

Hlavným hrdinom celého turnaja detí do 14 rokov bol náš šachista Daniel, ktorý vybojoval plný počet bodov - 7 zo siedmych kôl a obsadil samozrejme prvé miesto. Veľká gratulácia!!!

Už tradične sa pekne umiestňuje naša Monika. Vo svojej kategórii do 8 rokov získala striebro (3 body). Pekný výsledok!

Spokojný môže byť aj Martin, 4 body sú fajn. Dominik nemal svoj deň, určite má na viac, ako na 4 body.

Rastislav Veštúr

Rastislav Veštúr | 138x
2018-12-05 | 4. liga

Tretie kolo štvrtej ligy, hrané na domácej pôde, sa začalo za účasti súpera z Hranovnice. Ten prišiel oslabený o dvoch hráčov, takže body na 8. šachovnici (Kaprál Roland) a na 7. šachovnici (Štefan Kolek) boli bez hry naše.

Po remíze na 2. šachovnici (Ľubo Antal) už bolo jasné, že Zuzka Nevická (5. šachovnica) vyhraje - blahoželáme! V ostrej partii na 6. šachovnici podľahol Daniel Duda skúsenejšiemu súperovi. Takticky prijali remízu ostatní hráči - na 1. šachovnici Veštúr Rastislav, na 4. šachovnici Hanina Marcel a na 3. šachovnici Gaborčík Michal.

Zápas sme teda vyhrali 5:3 a tešíme sa na ďalšie kolo!

Výsledky 3. kola na chess-results.com.

Ratislav Veštúr

Rastislav Veštúr | 126x
archív (38)

ETICKÝ KODEX
šachistu MŠK KdV

  • váž si svoj klub a reprezentuj ho na spoločenskej a športovej úrovni podľa svojich možností a schopností
  • váž si súperov a správaj sa k ním s patričnou úctou
  • pristupuj k hre podľa pravidiel FIDE a súťažných poriadkov jednotlivcov a družstiev
  • usiluj o čo najlepší výsledok len hrou na šachovnici
  • na zápasy sa dostav včas a patrične pripravený
  • v súťažiach družstiev nenastupuj proti vlastnému klubu

Diagram


Biely na ťahu vyhrá

Kalendár

10. 2. 2019 3. liga D1 (8.kolo)
  web
24. 2. 2019 4. liga D11 (8.kolo)
  web
23. 2. 2019 1. liga Východ (8.kolo) 
24. 2. 2019 1. liga Východ (9.kolo)
  web

 

Hracia miestnosť

Dom stretávania KdV
Priekopa 2, Kežmarok