nereklamovanie súperových neprípustných ťahov, úniky jenoťahových matov)

Celkovo som s výkonmi deti veľmi spokojný a teším sa na ďalší turnaj.

7. decembra po Mikulášovi sme s deťmi cestovali do Liptovského Mikuláša. Tentokrát v plnej sile: Daniel Duda, Roland Kaprál, Dominik Oravec, Martin Kalata a už vyliečená a po šachu hladná Monika Koscelníková.

Roland Kaprál s 5. bodmi bronzový v skupine CH14 (celkovo 5.)

Monika Koscelníková so 4. bodmi zlatá v skupine D11 (celkovo 16.)

Dominik Oravec so 4. bodmi celkovo 13.

Martin Kalata s 3,5 bodmi celkovo 24.

Hodnotenie: 5 deti, 3 medaile, paráááááda. Všetkým blahoželám. A rodičom ďakujem za odvoz.

Anton Oravec

rasto | 241x

30. 11. 2019 sme cestovali na druhé kolo "Ligy mládeže Spiša" do Spišskej Teplice.

Dominik Oravec zahral svoj štandard a so 4. bodmi skončil celkovo 23.

Martin Kalata stále hľadá svoju minuloročnú formu a s 3. bodmi a celkovo 40. miesto veľmi spokojný byť nemôže.

Na turnaji nám pre nemoc chýbala zberateľka medajlí Monika Koscelníková, takže boj o medajlu ostal už iba na Danielovi, ktorý sa bil o prve miesta s Gollner, Hyrošom, ale ako býva zvykom kde sa dvaja bijú tretí zvíťazí, tak tu sa bili traja a vtisli sa medzi nich baby :) Laura Olexová a Evka Poláčková.  Každopádne Daniel vo svojej vekovej kategóríí so ziskom 5 bodov získal 2. miesto (celkovo 5.) Takže sme šli vďaka Danielovi domov spokojní s ďaľším úspechom.

Blahoželám :)

rasto | 234x
2019-11-13 |

V sobotu 9. novembra sme cestovali do Liptovského Mikuláša na

druhé kolo seriálu šachých turnajov pre mládež Talent.

Najmladšia Monika Koscelníková mala tentokrát veľmi zlý nástup do turnaja,

keď v prvom kole po banálnej chybe stratila materiál a prehrala partiu. V druhom

kole padla na čas, tesne pred zahratím matu druhým ťahom. Potom začala stíhaciu

jazdu sériou štyroch výhier v rade. V poslednom kole bojovala o piaty bod, ale

súper bol silnejší a Monike piaty bod zatiaľ stále uniká. Nakoniec skončila

v skupien D11 na krásnom 2 mieste (celkovo 27).

Najlepším výkonom nášho družstva sa prezentoval Daniel Duda, ktorý ziskom 6 tich bodov

skončil v skupine CH14 na prvom mieste (celkovo 3). V Danielovej hre cítiť sebavedomie,

rozvahu a chuť vyhrávať.

Svoj štandard 4 body zahral Dominik Oravec (celkovo 23 miesto) aj Martin Černický (celkovo 28 miesto).

Smutný zo svojho výkonu bol iba Martin Kalata s 3,5 bodmi (celkovo 31. miesto), ktorému vo viacerých

partiách výhra ušla pomädzi prsty.

Celkovo návrat s dvoma medajlami hodnotim veľmi pozitívne.

rasto | 283x
2019-11-04 |

12. 10. 2019 v Lendaku začal prvým kolom seriál šachových turnajov pre mládež: Liga mládeže Spiša

Turnaj sa hral v príjemnej atmosfére s výbornou organizáciou pod dohľadom hlavného usporiadateľa Ing. Tomáša Hudáčka a hlavného rozhodcu Pavla Olšanského, ktorým patrí veľká pochvala.

Všetci hráčí MŠK KdV Kežmarok prišli na tento turnaj výborne naladený a hladný po víťazstvách čo potvrdili nielen hrou ale aj výsledkami:

Daniel Duda 6 bodov a prvé miesto v skupine CH14 (celkovo 3)

Roland Kaprál 5 bodov a druhé miesto v skupine CH14 (celkovo 10)

Monika Koscelníková 4 body a tretie miesto v skupine D11 (celkovo 22)

Dominik Oravec 4 body celkovo 16 miesto

Martin Kalata 4 body celkovo 24 miesto

Detí mali radosť zo svojej hry a aj z výsledkov, takže domov sme sa vracali veľmi spokojný.

Ďakujem všetkým hráčom.

rasto | 296x
2019-10-25 |

5. októbra začala prvým kolom súťaž seriálu TALEN hraná v Liptovskom Mikuláši s širokou účasťou detí z celého Slovenska.

Náš klub na tomto turnaji reprezentovali: Daniel Duda, Monika Koscelníková a Dominik Oravec. Daniel a Monika mali po piatom kole výborne rozbehnutý turnaj, keď mal Daniel 5 bodov a Monika 4.

V šiestom kole dostal Daniel za súpera víťaza turnaja Lukaša Strapca a v siedmom druhéno najlepšieho na turnaji Filipa Balla, s ktorými prehral a skončil s piatimi bodmi štvrtý vo svojej skupine (celkovo 6).

Monika do šiesteho kola dostala veľmi silného súpera, s ktorým prehrala a v poslednom kole svoju achylovú pätu Dominika Oravca, s ktorými prehrala a skončila vo svoje skupine druhá (celkovo 19) čo je pri jej veku úžasný výsledok.

Dominik mal po piatom kole iba 3 body, ale vyšla mu stíhačka v posledných dvoch kolách a s 5 bodmi obsadil vo svojej skupine štvrté miesto (celkovo 9).

Celkovo som mal z nápadov všetkých hráčov veľkú radosť.  Suppeeeeer :)