Turnaje

2019-05-27 | mládež

V sobotu 25. mája sa v Ružomberku konali Majstrovstvá SR v rapid šachu mládeže vo všetkých vekových kategóriách od 8 do 20 rokov. Náš klub reprezentovalo 6 mladých šachistov.

Najlepší výsledek z našich uhrala Monika Koscelníková v najmladšej dievčenskej kategórii (D08), keď získala 5 bodov zo 7 partií a obsadila 4. miesto. Rovnaký počet bodov mali aj dievčatá na 2. a 3. mieste, z medailových pozícií odsunulo Moniku len horšie pomocné hodnotenie. Ale aj tak veľmi pekný výsledok, navyše Monika uhrala s medailistkami 2 body. Gratulujeme!

Ostatní hrali na úrovni svojho nasadenia, nikto sa nedostal do najlepšej desiatky. V kategórii CH16 hral Jakub Ferenčák, ktorý v konkurencii 38 hráčov získal 3,5 bodu a obsadil 16. miesto. V najpočetnejšej kategórii CH14 (54 hráčov) obsadil Daniel Duda 21. miesto, keď získal 4 body. Medzi 12-ročnými chlapcami získal Roland Kapral 3 body a obhájil svoje nasadenie (33. miesto z 50 hráčov). V konkurenci 43 chlapcov do 10 rokov sa predstavili dvaja naši šachisti - Dominik Oravec (14. miesto, 4 body) a Martin Kalata (31. miesto, 3 body).

Pekné 9. miesto v kategórii CH14 obsadil Šimon Rybka z Popradu, ktorý v minulej sezóne hosťoval za naše A-družstvo v 1. lige.

Všetky výsledky na chess-results.com.

E. Hagara st. | 55x
2019-05-19 | M-SR dospelých

V sobotu 18. mája sa v Topoľčanoch konali Majstrovstvá SR v bleskovom šachu. V 83-člennom poli šachistov sa predstavili aj traja naši hráči - Tomáš Andráš, Pavol Endrész a Jakub Ferenčák.

Tomáš Andráš a Pavol Endrész získali zhodne 8,5 bodu v 15 kolách a prakticky obhájili svoje nasadenie, keď skončili na 24. (Tomáš), resp. 27. mieste (Pavol). Jakubovi Ferenčákovi došli v závere sily (prehral posledné 4 kolá), a tak mu so ziskom 6 bodov patrilo konečné 65. miesto.

Turnaj bol pomerne solídne obsadený - 14 hráčov s medzinárodným titulom, z toho 2 veľmajstri. Víťazom sa stal IM Viktor Gažík, aktuálny majster sveta do 18 rokov.

Celkové výsledky na chess-results.com.

E. Hagara st. | 77x
2019-04-20 | M-SR mládeže

V utorok 30. apríla sa v Liptovskom Mikuláši skončili Majstrovstvá SR v šachu mládežníckych kategórii. Náš klub zastupovali piati nováčikovia a jeden už viacnásobný účastník turnajov M-SR.

Príjemne prekvapila naša najmladšia šachistka v kat. D-8 Monika Koscelníková, ktorá po zaváhaní v prvom kole, rozohrala na svoj vek pekné šachové partie. Predčila všetky svoje súperky v šachovom myslení, priestorovom videní a matovej túžbe. Ziskom 7 bodov jej patrí 2. miesto a strieborná medaila! Krásny úspech - gratulujeme!

Ostatní naši nováčkovia v kat. CH-10: Oravec Dominik - 4 b, Kalata Martin - 3,5 b, v kat. CH-12: Kaprál Roland - 3,5 b, v kat. CH-14: Duda Daniel - 4 b, odviedli svoj štandardný výkon. Šachové partie ukázali rezervy v riešení jednoduchých šachových pozícii a tak je treba na zlepšení popracovať.

Kandidátom na dobré umiestnenie bol ligovými bojmi ostrieľaný Jakub Ferenčák. V kat. CH-16 mal však silnú konkurenciu v početnom poli šachistov. Turnaj mu nevyšiel a podľa toho, ako ho poznám, určite so svojím výkonom nebol spokojný. Ziskom 4,5 bodov obsadil 18.miesto.

Celkove možno s vystúpením našich šachistov vysloviť spokojnosť.Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu klubu mladým šachistom a ich obetavým rodičom.

Oficiálna stránka M-SR s výsledkami a dalšími zaujímavosťami.

Tabuľky a výsledky na chess-results.com.

E. Hagara st. | 136x
2019-04-20 | M-SR mládeže

V dňoch 23. - 30. 4. 2019 sa v Liptovskom Mikuláši konajú M-SR v šachu mládeže v kategoriách od 8 do 20 rokov.

Náš šachový klub bude reprezentovať 6 mladých šachistov: Jakub Ferenčák (CH16), Daniel Duda (CH14), Roland Kaprál (CH12), Dominik Oravec (CH10), Martin Kalata (CH10) a Monika Koscelníková (D8). Okrem Jakuba Ferenčáka to bude pre ostatných premiéra na majstrovstvách republiky.

Držíme našim mladým reprezentantom palce, nech sa im v turnaji darí!

Oficiálna stránka M-SR s výsledkami a dalšími zaujímavosťami.

E. Hagara st. | 147x
2018-12-10 | turnaj mládeže

Ďalšie, v poradí tretie kolo Ligy mládeže Spiša jednotlivcov v rapid šachu 2018/1019, sa konalo v Spišských Vlachoch. Náš klub reprezentovali 4 hráči - Daniel Duda, Dominik Oravec, Martin Kalata a Monika Koscelníková.

Hlavným hrdinom celého turnaja detí do 14 rokov bol náš šachista Daniel, ktorý vybojoval plný počet bodov - 7 zo siedmych kôl a obsadil samozrejme prvé miesto. Veľká gratulácia!!!

Už tradične sa pekne umiestňuje naša Monika. Vo svojej kategórii do 8 rokov získala striebro (3 body). Pekný výsledok!

Spokojný môže byť aj Martin, 4 body sú fajn. Dominik nemal svoj deň, určite má na viac, ako na 4 body.

Rastislav Veštúr

Rastislav Veštúr | 289x
2018-11-17 | turnaj mládeže

V sobotu 10. novembra sa naši mladí šachisti Daniel Duda, Šimon Choma, Dominik Oravec a Martin Kalata zúčastnili šachového turnaja Talent v Liptovskom Mikuláši. Hralo sa na 7 kôl, akcelerovaným švajčiarskym systémom (2 kolá, 2 skupiny), tempo hry 15 minút + 5 sekúnd. Turnaja sa zúčastnilo 52 hráčov a hráčok. Vyhodnotené sú aj kategórie do 8, 11 a 14 rokov. Turnaje GPX mládeže, do ktorého patrí seriál Talent, Liga Spiša a iné, sú pre deti najnižších výkonnostných šachových kategórii.

Naši hráči podali na tomto turnaji optimálny výkon svojich šachových možnosti. Daniel Duda ziskom 5,5 bodov skončil na 4. mieste a v kat. CH14 obsadil 3. miesto. Šimon Choma ziskom 4,5 bodov skončil na 11. mieste, čo v kat. CH11 znamenalo 3. miesto. Dominik Oravec ziskom 4 bodov skončil na celkovom 18. mieste a Martin Kalata ziskom 3 bodov na 28. mieste.

Chlapcom za predvedenú hru ďakujeme a držíme im palce do ďalších šachových stretnutí.

E. Hagara st., A. Oravec

Eduard Hagara st. | 817x
archív (140)

ETICKÝ KODEX
šachistu MŠK KdV

  • váž si svoj klub a reprezentuj ho na spoločenskej a športovej úrovni podľa svojich možností a schopností
  • váž si súperov a správaj sa k ním s patričnou úctou
  • pristupuj k hre podľa pravidiel FIDE a súťažných poriadkov jednotlivcov a družstiev
  • usiluj o čo najlepší výsledok len hrou na šachovnici
  • na zápasy sa dostav včas a patrične pripravený
  • v súťažiach družstiev nenastupuj proti vlastnému klubu

Diagram


Biely na ťahu vyhrá

Kalendár

25.5.-1.6.2019 M-SR seniorov, T. Matliare
  web
29.6.-7.7.2019 M-SR jednotlivcov, Ružomberok
  web

 

Hracia miestnosť

Dom stretávania KdV
Priekopa 2, Kežmarok