Turnaje

2018-12-10 | turnaj mládeže

Ďalšie, v poradí tretie kolo Ligy mládeže Spiša jednotlivcov v rapid šachu 2018/1019, sa konalo v Spišských Vlachoch. Náš klub reprezentovali 4 hráči - Daniel Duda, Dominik Oravec, Martin Kalata a Monika Koscelníková.

Hlavným hrdinom celého turnaja detí do 14 rokov bol náš šachista Daniel, ktorý vybojoval plný počet bodov - 7 zo siedmych kôl a obsadil samozrejme prvé miesto. Veľká gratulácia!!!

Už tradične sa pekne umiestňuje naša Monika. Vo svojej kategórii do 8 rokov získala striebro (3 body). Pekný výsledok!

Spokojný môže byť aj Martin, 4 body sú fajn. Dominik nemal svoj deň, určite má na viac, ako na 4 body.

Rastislav Veštúr

Rastislav Veštúr | 1x
2018-11-17 | turnaj mládeže

V sobotu 10. novembra sa naši mladí šachisti Daniel Duda, Šimon Choma, Dominik Oravec a Martin Kalata zúčastnili šachového turnaja Talent v Liptovskom Mikuláši. Hralo sa na 7 kôl, akcelerovaným švajčiarskym systémom (2 kolá, 2 skupiny), tempo hry 15 minút + 5 sekúnd. Turnaja sa zúčastnilo 52 hráčov a hráčok. Vyhodnotené sú aj kategórie do 8, 11 a 14 rokov. Turnaje GPX mládeže, do ktorého patrí seriál Talent, Liga Spiša a iné, sú pre deti najnižších výkonnostných šachových kategórii.

Naši hráči podali na tomto turnaji optimálny výkon svojich šachových možnosti. Daniel Duda ziskom 5,5 bodov skončil na 4. mieste a v kat. CH14 obsadil 3. miesto. Šimon Choma ziskom 4,5 bodov skončil na 11. mieste, čo v kat. CH11 znamenalo 3. miesto. Dominik Oravec ziskom 4 bodov skončil na celkovom 18. mieste a Martin Kalata ziskom 3 bodov na 28. mieste.

Chlapcom za predvedenú hru ďakujeme a držíme im palce do ďalších šachových stretnutí.

E. Hagara st., A. Oravec

Eduard Hagara st. | 51x
2018-11-15 | turnaj mládeže

V piatok 9. novembra sa v Lendaku hralo okresné kolo v šachu žiakov základných škôl okresu Kežmarok. Z nášho klubu reprezentovali svoje školy: Martin Černický, Dominik Oravec, Natália Ferenčáková a Monika Koscelníková. Hralo sa na 5 kôl, s tempom 20 minút bez časovej bonifikácie.

Dobrou hrou sa prezentovala Natália Ferenčáková, ktorá ziskom 4,5 bodu skončila druhá, len kvôli horšiemu pomocnému hodnoteniu. Monika Koscelníková získala 2 body, chlapci po slabších výkonoch získali 2 body - Dominik Oravec, resp. 1 bod - Martin Černický.

Anton Oravec, Eduard Hagara st.

Eduard Hagara st. | 62x
2018-10-16 | turnaj mládeže

V sobotu 13. októbra sa v Lendaku odohralo 1. kolo Ligy mládeže Spiša 2018/2019 GPX. Hralo sa v príjemnej atmosfére a organizátor zvládol turnaj výborne!

Kežmarských mladých šachistov reprezentovali Dominik Oravec, Šimon Choma, Martin Černický, Daniel Duda a Monika Koscelníková. Všetci odohrali pekné partie plné bojovnosti a pekných kombinácií. Zároveň odkryli svoje slabé miesta, na čom budeme individuálne pracovať.

V celkovom poradí z našich najlepšie obstál Daniel - získal 5 bodov, čo v silnej konkurencii chlapcov nestačilo na medailu a obsadil 6. miesto. Druhým bol Dominik a so 4 bodmi obsadil 13. miesto, čo v jeho vekovej  kategórií znamenalo bronz. Rovnaký počet bodov získali aj Martin (17. miesto) so Šimonom (20. miesto). Veľmi pekné 26. miesto s 3 bodmi získala naša najmladšia (najkrajšia) šachistka Monika. Vo svojej kategórii vybojovala striebornú medailu. Všetkým blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu!

Celý turnaj vyhral Lukáš Vastik (ŠK Považské Podhradie) - 6 bodov, pred Vanesou Morongovou (ŠK Bijacovce) - 6 bodov a Jiřím Koskom (ŠK BLS Bardejov) - 5,5 boda.

Výsledky turnaja na chess-results.com.

Rastislav Veštúr | 123x
2018-10-09 | medzinárodné turnaje

V piatok 5. októbra skončila v gruzínskom Batumi 43. šachová olympiáda družstiev. Súťaže sa zúčastnilo rekordných 184 družstiev mužov a 149 družstiev žien z celého sveta.

V družstve žien Slovenska sa veľmi úspešne predstavila kežmarská rodáčka a členka našeho klubu, veľmajsterka Zuzana Štočková (rod. Hagarová). Zuzka bola ťahúňom teamu, keď svojim bodových ziskom 8 bodov z 10 partií veľkou mierou prispela k peknému umiesteniu družstva - 19. priečke (Slovenky boli v turnaji 29. nasadené družstvo). V individuálnom hodnotení sa Zuzka umiestnila celkovo na 15. priečke zo všetkých 745 šachistiek, a na druhej šachovnici, ktorú v slovenskom drese hájila, nezískala žiadna zo súperiek viac bodov.

Za peknú výhru 4. kola získala Zuzana naviac ocenenie Brilliancy prize. Cenu jej predávala slávna maďarská veľmajsterka Zsuzsa Polgárová.

Zuzke blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu Slovenska i Kežmarku!

Výsledky na chess-result.com: poradie družstiev, jednotlivcov.

Eduard Hagara st. | 215x
2018-10-09 | Turnaje

Náš šachový klub má tradične zastúpenie na jednom z najstarších medzinárodných turnajoch - na Tatranskom pohári. Jeho 64. ročník - OPEN TATRY 2018 sa konal v hoteli Titris Tatranská Lomnica v dňoch od 30. septembra do 7. októbra. Kvalitné obsadenie tvorilo 169 hráčov z 11 krajín.

Turnaja sa zúčastnili štyria naši hráči - Rastislav Veštúr, Štefan Kolek, Benjamín Beluš a Eduard Hagara st. Uvítali sme možnosť  sa pripraviť pred súťažnou sezónou družstiev. Naše ambície boli skromné, lebo šachovou silou sme patrili k priemerným hráčom. Pre Štefana to bol  prvý veľký turnaj, ziskom 2,5 bodov obsadil 156. miesto (nasadený 168). S výsledkom nebol spokojný Rasťo, ktorý pekne rozohraté partie v koncovkách pokazil. Ziskom 3,5 bodov obsadil 124. miesto (nasadený 103). Po dobrom začiatku a priemernom závere Benjamín ziskom 5 bodov obsadil 63. miesto (nasadený 89). Turnaj sa vydaril Eduardovi, ktorý proti silnejším súperom získal 4,5 bodov a obsadil 76. miesto (nasadený 116). Hral na svoje pomery pekný kombinačný šach, i keď ho mrzia závery niekoľkých hier. Potešil ho zisk 42 bodov do ELA.

Turnaja sa zúčastnil aj 12-ročný talentovaný hráč z Popradu Šimon Rybka, ktorý v budúcej sezóne posilní naše prvoligové družstvo. Šimon ziskom 4,5 bodov obsadil 70. miesto (nasadený 87). Získal 71 bodov do ELA, pri hre proti kvalitným hráčom. Na svoj vek je už vyspelým šachistom. Verím, že hra v 1. lige podporí jeho šachový rast.

Víťazom turnaja sa ziskom 7 bodov stal GM Milan Pacher  ŠK Slovan Bratislava. Výsledky jednotlivých kategórii na stránke ŠK Slovan Bratislava.

Naším hráčom ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu!