Turnaje

2019-04-20 | M-SR mládeže

V dňoch 23. - 30. 4. 2019 sa v Liptovskom Mikuláši konajú M-SR v šachu mládeže v kategoriách od 8 do 20 rokov.

Náš šachový klub bude reprezentovať 6 mladých šachistov: Jakub Ferenčák (CH16), Daniel Duda (CH14), Roland Kaprál (CH12), Dominik Oravec (CH10), Martin Kalata (CH10) a Monika Koscelníková (D8). Okrem Jakuba Ferenčáka to bude pre ostatných premiéra na majstrovstvách republiky.

Držíme našim mladým reprezentantom palce, nech sa im v turnaji darí!

Oficiálna stránka M-SR s výsledkami a dalšími zaujímavosťami.

E. Hagara st. | 15x
2018-12-10 | turnaj mládeže

Ďalšie, v poradí tretie kolo Ligy mládeže Spiša jednotlivcov v rapid šachu 2018/1019, sa konalo v Spišských Vlachoch. Náš klub reprezentovali 4 hráči - Daniel Duda, Dominik Oravec, Martin Kalata a Monika Koscelníková.

Hlavným hrdinom celého turnaja detí do 14 rokov bol náš šachista Daniel, ktorý vybojoval plný počet bodov - 7 zo siedmych kôl a obsadil samozrejme prvé miesto. Veľká gratulácia!!!

Už tradične sa pekne umiestňuje naša Monika. Vo svojej kategórii do 8 rokov získala striebro (3 body). Pekný výsledok!

Spokojný môže byť aj Martin, 4 body sú fajn. Dominik nemal svoj deň, určite má na viac, ako na 4 body.

Rastislav Veštúr

Rastislav Veštúr | 208x
2018-11-17 | turnaj mládeže

V sobotu 10. novembra sa naši mladí šachisti Daniel Duda, Šimon Choma, Dominik Oravec a Martin Kalata zúčastnili šachového turnaja Talent v Liptovskom Mikuláši. Hralo sa na 7 kôl, akcelerovaným švajčiarskym systémom (2 kolá, 2 skupiny), tempo hry 15 minút + 5 sekúnd. Turnaja sa zúčastnilo 52 hráčov a hráčok. Vyhodnotené sú aj kategórie do 8, 11 a 14 rokov. Turnaje GPX mládeže, do ktorého patrí seriál Talent, Liga Spiša a iné, sú pre deti najnižších výkonnostných šachových kategórii.

Naši hráči podali na tomto turnaji optimálny výkon svojich šachových možnosti. Daniel Duda ziskom 5,5 bodov skončil na 4. mieste a v kat. CH14 obsadil 3. miesto. Šimon Choma ziskom 4,5 bodov skončil na 11. mieste, čo v kat. CH11 znamenalo 3. miesto. Dominik Oravec ziskom 4 bodov skončil na celkovom 18. mieste a Martin Kalata ziskom 3 bodov na 28. mieste.

Chlapcom za predvedenú hru ďakujeme a držíme im palce do ďalších šachových stretnutí.

E. Hagara st., A. Oravec

Eduard Hagara st. | 710x
2018-11-15 | turnaj mládeže

V piatok 9. novembra sa v Lendaku hralo okresné kolo v šachu žiakov základných škôl okresu Kežmarok. Z nášho klubu reprezentovali svoje školy: Martin Černický, Dominik Oravec, Natália Ferenčáková a Monika Koscelníková. Hralo sa na 5 kôl, s tempom 20 minút bez časovej bonifikácie.

Dobrou hrou sa prezentovala Natália Ferenčáková, ktorá ziskom 4,5 bodu skončila druhá, len kvôli horšiemu pomocnému hodnoteniu. Monika Koscelníková získala 2 body, chlapci po slabších výkonoch získali 2 body - Dominik Oravec, resp. 1 bod - Martin Černický.

Anton Oravec, Eduard Hagara st.

Eduard Hagara st. | 184x
2018-10-16 | turnaj mládeže

V sobotu 13. októbra sa v Lendaku odohralo 1. kolo Ligy mládeže Spiša 2018/2019 GPX. Hralo sa v príjemnej atmosfére a organizátor zvládol turnaj výborne!

Kežmarských mladých šachistov reprezentovali Dominik Oravec, Šimon Choma, Martin Černický, Daniel Duda a Monika Koscelníková. Všetci odohrali pekné partie plné bojovnosti a pekných kombinácií. Zároveň odkryli svoje slabé miesta, na čom budeme individuálne pracovať.

V celkovom poradí z našich najlepšie obstál Daniel - získal 5 bodov, čo v silnej konkurencii chlapcov nestačilo na medailu a obsadil 6. miesto. Druhým bol Dominik a so 4 bodmi obsadil 13. miesto, čo v jeho vekovej  kategórií znamenalo bronz. Rovnaký počet bodov získali aj Martin (17. miesto) so Šimonom (20. miesto). Veľmi pekné 26. miesto s 3 bodmi získala naša najmladšia (najkrajšia) šachistka Monika. Vo svojej kategórii vybojovala striebornú medailu. Všetkým blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu!

Celý turnaj vyhral Lukáš Vastik (ŠK Považské Podhradie) - 6 bodov, pred Vanesou Morongovou (ŠK Bijacovce) - 6 bodov a Jiřím Koskom (ŠK BLS Bardejov) - 5,5 boda.

Výsledky turnaja na chess-results.com.

Rastislav Veštúr | 230x
2018-10-09 | medzinárodné turnaje

V piatok 5. októbra skončila v gruzínskom Batumi 43. šachová olympiáda družstiev. Súťaže sa zúčastnilo rekordných 184 družstiev mužov a 149 družstiev žien z celého sveta.

V družstve žien Slovenska sa veľmi úspešne predstavila kežmarská rodáčka a členka našeho klubu, veľmajsterka Zuzana Štočková (rod. Hagarová). Zuzka bola ťahúňom teamu, keď svojim bodových ziskom 8 bodov z 10 partií veľkou mierou prispela k peknému umiesteniu družstva - 19. priečke (Slovenky boli v turnaji 29. nasadené družstvo). V individuálnom hodnotení sa Zuzka umiestnila celkovo na 15. priečke zo všetkých 745 šachistiek, a na druhej šachovnici, ktorú v slovenskom drese hájila, nezískala žiadna zo súperiek viac bodov.

Za peknú výhru 4. kola získala Zuzana naviac ocenenie Brilliancy prize. Cenu jej predávala slávna maďarská veľmajsterka Zsuzsa Polgárová.

Zuzke blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu Slovenska i Kežmarku!

Výsledky na chess-result.com: poradie družstiev, jednotlivcov.