Ligy

Všetky ligy | 1. liga | 2. liga | 3. liga | 4. liga | Tabuľky

2018-12-05 | 4. liga

Tretie kolo štvrtej ligy, hrané na domácej pôde, sa začalo za účasti súpera z Hranovnice. Ten prišiel oslabený o dvoch hráčov, takže body na 8. šachovnici (Kaprál Roland) a na 7. šachovnici (Štefan Kolek) boli bez hry naše.

Po remíze na 2. šachovnici (Ľubo Antal) už bolo jasné, že Zuzka Nevická (5. šachovnica) vyhraje - blahoželáme! V ostrej partii na 6. šachovnici podľahol Daniel Duda skúsenejšiemu súperovi. Takticky prijali remízu ostatní hráči - na 1. šachovnici Veštúr Rastislav, na 4. šachovnici Hanina Marcel a na 3. šachovnici Gaborčík Michal.

Zápas sme teda vyhrali 5:3 a tešíme sa na ďalšie kolo!

Výsledky 3. kola na chess-results.com.

Ratislav Veštúr

Rastislav Veštúr | 37x
2018-11-25 | 1. liga východ

Domácim dvojkolom pokračovala uplynulý víkend 1. liga - skupina východ. Neúprosný žreb nám určil ďalšie favorizované družstvá - Banskú Bystricu, minuloročného extraligistu, a silné Čebovce, nabité naturalizovanými a licenčnými hráčmi z Maďarska.

Nám sa ani tentoraz nepodarilo poskladať najsilnejšiu zostavu, a tak sme v obidvoch zápasoch boli považovaný za outsidera. V zápase proti B. Bystrici, ktorá nenastúpila v najsilnejšom zložení, sa nám črtala šanca na prekvapivý výsledok. Napriek tomu, že na prvých čtyroch šachovniciach sme vyhrali 3-1, na výhru v zápase to nestačilo. Na dolných šachovniciach sa prejavila väčšia skúsenosť súperov a dovolili nám uhrať iba jednu remízu, takže sme prehrali najtesnejším rozdielom 3,5-4,5. Body za naše družstvo uhrali: vyhrali - Z. Štočková, M. Hagara a P. Endrész, remizoval R. Veštúr.

V nedeľu sme nastúpili pro Čebovciam, ktoré majú ambíciu hrať o postup do extraligy. Potvrdila sa kvalita súpera na všetkých šachovniciach - prehrali sme 2-6. Dva body, ktoré sme uhrali - na 4. šachovnici P. Endrész a na 6. šachovnici J. Ferenčák, považujeme za čiastočný individuálny úspech našich hráčov.

V ďalších kolách nás čaká tuhý boj o záchranu v súťaži.

Výsledky na chess-result.com.

E. Hagara st. | 77x
2018-11-25 | 3. liga D1

3. liga pokračovala v novembri 2. a 3. kolom. V 2. kole sme boli hosťami v Smižanoch. Vzhľadom na kvality súpera sa očakával vyrovnaný boj. Zápas to aj potvrdil a skončil remízou 4-4. Body za naše družstvo získali: R. Veštúr a M. Gaborčík svoje partie vyhrali, remízy uhrali K. Hennel, F. Grich, Ľ. Miga a E. Hagara.

V 3. kole, ktoré sme predohrávali kvôli termínovej kolízii s 1. ligou, sme hostili družstvo Levoče. Obom teamom chýbali niekoľkí kľúčoví hráči. Zápas mal vyrovnaný priebeh so šťastným koncom pre nás - vyhrali sme 4,5-3,5. Body za naše družstvo získali: M. Šilon a M. Hanina svoje partie vyhrali, remízy uhrali J. Ferenčák, Ľ. Miga, E. Hagara, Z. Nevická a Š. Kolek.

Po 3 kolách sa so 7 bodmi delíme o 1. miesto s ďalšími 3 družstvami.

Výsledky na chess-result.com.

E. Hagara st. | 48x
2018-11-01 | 1. liga

Posledný októbrový víkend sa začala 1. liga. Naše A družstvo cestovalo na Kysuce v oslabenej zostave. Choroby, ale aj objektívne a subjektívne príčiny mali za následok, že na 1. šachovnici hral Pavol Endresz, ktorý je na súpiske až na 7. mieste.

V prvom zápase proti Kysuckému Novému Mestu sa vo vyrovnaných partiách potvrdili vyššie kvality hráčov súpera. Jedine František Grich vybojoval remízu, ktorá bola jediným našim ziskom. Bojovnosť našim hráčom ale nechýbala a viaceré z nich končili až v úplnom časovom závere, čo bolo potvrdením, že partiám nechýbala dramatičnosť a vyrovnaný priebeh.

Zápas druhého kola sme hrali proti Dunajovu, ktorý disponoval ešte silnejšou zostavou ako náš sobotňajší súper. Priebeh napriek tomu nebol až tak jednoznačný a za stavu 4:1 sa hrali ešte tri partie, v ktorých sa mohlo ešte všeličo udiať. Nakoniec sme v nich dosiahli 1,5 bodu a prehrali celkovo 2,5:5,5.

1. kolo
MKŠS ŠK Kysucké Nové Mesto – MŠK KdV Kežmarok 7,5:0,5 (Endresz 0, Rybka 0, Ferenčák 0, Beľuš 0, Grich 0,5, Veštúr 0, E. Hagara st. 0, Šilon 0)
2. kolo
TJ INBEST Dunajov B – MŠK KdV Kežmarok 5,5:2,5 (Endresz 0,5, Rybka 0,5, Ferenčák 1, Beľuš 0, Grich 0, Veštúr 0,5, E. Hagara st. 0)
 

Veľkým pozitívom a vkladom do budúcnosti boli výkony našich mladých hráčov. Iba dvanásťročný Šimon Rybka na druhej šachovnici vybojoval remízu proti šachovému veľmajstrovi Likavskému a pätnásťročný Jakub Ferenčák zdolal na tretej šachovnici v nedeľu, vo veľmi peknej partii, súperovu zahraničnú posilu z Poľska Pniaczeka. Obidvaja hrali útočne, nebojácne a potvrdili svoju vysokú kvalitu.

Napriek dvom prehrám družstva si uznanie za svoje výkony a prístup zaslúžia všetci kežmarskí hráči. Za ústretovosť v prospech družstva Eduard Hagara, za obetavosť v prospech družstva Rastislav Veštúr, za rozvážnosť a spoľahlivosť František Grich, za nesmiernu hráčsku bojovnosť Benjamín Beľuš, za hráčsku dravosť a nevyspytateľnosť Jakub Ferenčák, za hráčsku nebojácnosť Šimon Rybka a za hráčsku precíznosť Pavol Endresz.

Výsledky na chess-result.com.

Pavol Humeník | 88x
2018-10-22 | 3. liga

V nedeľu 21. októbra sa začala súťaž družstiev 2018/19. Ako prví nastúpili za šachovnice hráči nášho B-družstva v 3. lige D1 proti susedovi z ŠK Lendak.

V družstve sa kladne prejavuje dlhodobá stabilizácia hráčskeho kádra, ktorého základ tvoria domáci hráči. Aj keď sme nenastúpili v základnej zostave, na každej šachovnici sme mali hráčsky navrch. To sa prejavilo na šachovniciach a aj vo výsledku. Stretnutie skončilo našim víťazstvom v pomere 6,5-1,5, čo nás po 1. kole vynieslo na 1. miesto tabuľky.

Výsledky 1. kolatabuľka poradia na stránke chess-results.com.

Eduard Hagara st. | 131x
2018-09-03 | ligy

V mesiaci október začínajú súťaže 8-členných družstiev. Náš šachový klub budú reprezentovať:

A-družstvo 1. liga Východ
B-družstvo  3. liga D1
C-družstvo 4. liga D11

Naši členovia - jednotlivci, sa zúčastňujú majstrovských a záujmových turnajov mužov, žien, mládeže a seniorov.

V druhej polovici septembra začína prácu krúžok detí - streda 16.00 hod. v Dome KdV (pri futbalovom štadióne).

Srdečne vás pozývame.

Eduard Hagara st. | 196x
archív (115)

ETICKÝ KODEX
šachistu MŠK KdV

  • váž si svoj klub a reprezentuj ho na spoločenskej a športovej úrovni podľa svojich možností a schopností
  • váž si súperov a správaj sa k ním s patričnou úctou
  • pristupuj k hre podľa pravidiel FIDE a súťažných poriadkov jednotlivcov a družstiev
  • usiluj o čo najlepší výsledok len hrou na šachovnici
  • na zápasy sa dostav včas a patrične pripravený
  • v súťažiach družstiev nenastupuj proti vlastnému klubu

Diagram


Biely na ťahu vyhrá

Kalendár

9. 12. 2018 3. liga D1 (4.kolo)
6. 1. 2019 3. liga D1 (5.kolo)
  web
12. 1. 2019 1. liga Východ (5.kolo) 
13. 1. 2019 1. liga Východ (6.kolo)
  web

 

Hracia miestnosť

Dom stretávania KdV
Priekopa 2, Kežmarok