Príjemné, pokojné a šťastné prežitie vianočných sviatkov, pevné zdravie a rodinnú pohodu. V novom roku tvorivé myslenie, úspech v živote, aj za šachovnicou praje šachistom klubu KdV Kežmarok a všetkým členom SŠZ, športovcom MŠK Kežmarok a SR

Príjemné, pokojné a šťastné prežitie vianočných sviatkov, pevné zdravie a rodinnú pohodu. V novom roku tvorivé myslenie, úspech v živote, aj za šachovnicou praje šachistom klubu KdV Kežmarok a všetkým členom SŠZ,  športovcom MŠK Kežmarok a SR

PF 2021 od Eda

Edo Hagara st. | 1791x
2020-02-11 | 5. kolo Ligy mládeže Spiša v Kežmarku

1. februára sme v Kežmarku organizovali 5. kolo seriálu Ligy mládeže Spiša

Turnaj sme organizovali v novej hracej miestnosti, v jedálni ZŠ s MŠ sv. Kríža v Kežmarku,

kde nás prekvapila veľkosť hracej miestnosti a jej perfektné ozvučenie. Svojou

prítomnosťou nás poctil aj primátor mesta Kežmarok PhDr. Mgr. Ján Ferenčák MBA,

ktorý sa hráčom prihovoril a otvoril turnaj.  Reportáž o tomto turnaji prišla

natočiť aj Kežmarská televízia.

V skupine GPX súťažilo 55 hráčov a v skupine OPEN 16 hráčov.

Náš klub reprezentovali:

Daniel Duda,  s výborným výkonom 6 bodov,  obsadil 1. miesto v kategórií C14

( celkovo 2. miesto)

Martin Černický, 4 body 6. miesto v kategórií OPEN C (celkovo 7. miesto) za zmienku

stojí výborný zápas proti Štefanovi Strelovi z Lendaku, s ktorým vyhral.

Roland Kaprál, s jeho štandardom 5 bodov 6. miesto v kategórií C14

(celkovo 12. miesto)

Dominik Oravec, po katastrofálnom začiatku uhral  nakoniec 4 body a obsadil

7. miestov skupine C11 (celkovo 22. miesto)

Martin Kalata, absolútne prekvapenie turnaja. Po katastrofách z predchádzajúcich

turnajov zahral neuveriteľných 5,5 boda, pričom v poslednom kole výborne

prekalkuloval svoje postavenie v rebríčku a a aj napriek dobrej pozícii na šachovnici

ponúkol remízu a zabezpečil si tak 2. miesto v skupine C11(celkovo 4. miesto)

Paráááádny výkon Martin, blahoželám.

Monika Koscelníková, zahrala už svoj štandard 4 body, obsadila 3. miesto

a získala bronzovú medailu v skupine D11 (celkovo 23. miesto).

Veľká vďaka za pomoc pri organizovaní turnaja patrí:

Mestu Kežmarok - za finančnú podporu turnaja

PeadDR. Pavlovi Krajčimu riaditeľovi ZŠ s MŠ sv. Kríža  - za poskytnutie priestorov

PhDr. Mgr. Jánovi Ferenčákovi MBA primátorovi mesta Kežmarok  - za otvorenie a podporu turnaja

rozhodcom: Pavlovi Olšanskému, Rasťovi Veštúrovi, Miroslavovi Šilonovi

upratovačkám, rodičom a trénerom, ktorí doprevádzali svojích zverencov.

Kežmarskej televízi - za propagáciu šachu.

Tento turnaj bol iba druhý, ktorý som organizoval, tak sa samozrejme nezaobišiel bez

vtipných situácií:

Ráno, v sobotu som na turnaj doniesol kávu, cukor, mlieko, ale zabudol som na rýchlovarnú

konvicu. Tak kamarát po prvom kole utekal domov pre konvicu. Keď ju doniesol, prišiel

som na to, že nemám šálky, tak už som domov letel pre šálky ja. Keď som prichádzal

ku škole volala mi manželka, či som nezabudol mlieko do kávy, lebo nejaké je doma

pri dverách....

V piatok pred turnajom sme sa dohodli, že o 15:00, pôjdeme pripraviť miestnosť,

šachovnice, hodiny na turnaj atď. Dobehol som do práce pre veci na turnaj. Diplomy

mám, kľúče od budovy, kde sú šachovnice vzal som do ruky a utekám. Vo dverách..

2018-08-05 | šachový tábor

Dnes 5. augusta skončil 7. ročník šachového tábora Koník. Činnosť detí a celkový pobyt zhodnotí organizátor tábora na stránke SŠZ v priebehu nasledujúcich dní. Nás však zaujímala hra našich členov v hlavnom šachovom turnaji.

Jakub Ferenčák získal 17 bodov a obsadil 20. miesto. So svojím výkonom asi spokojný nebude, lebo v turnaji bol nasadený ako štvrtý a strata 80 ratingových bodov je značná. Šimon Choma ziskom 9 bodov obsadil 105. miesto, čo je porovnateľné s jeho nasadením. Bol to jeho prvý vážny turnaj.

Veríme, že získané poznatky chlapci zúročia v ďalšej šachovej činnosti!

Eduard Hagara st. | 2122x
2017-12-02 | GPX turnaje

V sobotu 25.11.2017 sme zorganizovali v spolupráci so ZŠ Dr. Daniela Fischera 2. kolo Ligy mládeže Spiša. Už tretí ročník otvorila riaditeľka ZŠ p. Slovíková a primátor mesta Kežmarok p. Ferenčák.

Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl, s tempom hry 2x15 min. Hlavného GPX turnaja sa zúčastnilo 68 detí, Open turnaja do 23 rokov 15 detí.

Víťazom GPX turnaja sa stal presvedčivo Lukáš Zumrík (TSČ- MŠK Martin)- 7 b, druhé miesto obsadil Florián Stolár (ŠK CVČ Lendak)- 6 b a tretie miesto vybojoval Samuel Hyroš (TJ LŠ VD Poprad)- 6 b.

Z našich zástupcov odohrala najlepší turnaj Natália Ferenčáková, ktorá skončila so ziskom 5 b na celkovom 12. mieste a vo svojej kategórii D11 to stačilo na 4. miesto.

Zhodne po 4 b získal Roland Kaprál- 9 miesto v kategórii C11, Daniel Duda- 7. miesto v kategórii C14, a Dominik Oravec- 11. miesto v kategórii C11. Príjemne prekvapil práve Dominik.

Martin Kalata odohral veľmi pekný turnaj a so ziskom 3 b obsadil v kategórii C08 6. miesto. Martin Černický zahral pod svoje možnosti a so ziskom 3b obsadil v kategorii C14 15. miesto.

Zojka Nevická vybojovala 2 b, čo stačilo v kategórii D11 na 9. miesto. Nikolas Nevický získal 1 b- v kategórii C08 10. miesto.

Svoj turnajový debut zažila Monika Koscelníková, a vyšiel jej nadmieru dobre. Získala 2 b a odniesla si prvenstvo v kategórii D08. Blahoželáme.

Výsledky na chess-results.

Open turnaj do 23 rokov ovládol domáci Jakub Ferenčák so ziskom 6 b, pred Marošom Kotlárom (ŠK Bijacovce)- 6b a Branislavom Jadroňom (TJ Slovan Smižany)-4,5 b.

Katgóriu dievčat vyhrala Lenka Bidulská (TJ Slávia Košice)- 4,5 b, pred Zuzanou Zvarovou (ZŠ Komenského Smižany)- 3 b a Teréziou Kučerovou (Sp. Stará Ves)- 3 b.

Marcel | 2647x
2017-10-11 | akcie- aktualizované

MŠK KdV Kežmarok a CVČ Kežmarok organizovalo 11.10.2017 Majstrovstvá okresu Kežmarok ZŠ v zrýchlenom šachu 2017/2018. Turnaj hraný švajčiarskym systémom na 7 kôl, s tempom hry 2x15 min prebehol v priestoroch CVČ Kežmarok.

Turnaja sa zúčastnilo 21 hráčov. Hral sa spoločný turnaj dievčat i chlapcov s osobitným vyhodnotením oboch kategórií a dodatočnej kategórie družstiev, do ktorej sa započítaval najlepší výsledok žiaka a žiačky tej ktorej školy.

Kategóriu chlapcov vyhral Michal Choma (ZŠ Grundschule Kežmarok)- 5 b, pred Štefanom Strelom (Spojená škola Lendak)- 4,5 b a Timotejom Sojákom (ZŠ Dr. Fischera Kežmarok)- 4,5 b.

Kategóriu dievčat vyhrala Katarína Dudašková (Spojená škola Lendak)- 6,5 b, pred Natáliou Ferenčákovou (ZŠ Dr. Fischera Kežmarok)- 5 b a Ivanou Stolárovou (Spojená škola Lendak)-  5 b.

Prví traja z oboch kategórií postupujú na Majstrovstá prešovského kraja.

Kategóriu družstiev vyhrala Spojená škola Lendak v zastúpení hráčov Katarína Dudašková a Štefan Strela, pred družstvom ZŠ Dr. Fischera v zložení Natália Ferenčáková a Timotej Soják a tretie miesto obsadila ZŠ a MŠ Veľká Lomnica v zložení Michal Karkoška a Miriam Blašková.

Prví traja z oboch kategórií obdržali poháre, diplomy a medaile, víťazné družstvo pohár a druhé, tretie miesto diplomy.