Akcie

2018-08-05 | šachový tábor

Dnes 5. augusta skončil 7. ročník šachového tábora Koník. Činnosť detí a celkový pobyt zhodnotí organizátor tábora na stránke SŠZ v priebehu nasledujúcich dní. Nás však zaujímala hra našich členov v hlavnom šachovom turnaji.

Jakub Ferenčák získal 17 bodov a obsadil 20. miesto. So svojím výkonom asi spokojný nebude, lebo v turnaji bol nasadený ako štvrtý a strata 80 ratingových bodov je značná. Šimon Choma ziskom 9 bodov obsadil 105. miesto, čo je porovnateľné s jeho nasadením. Bol to jeho prvý vážny turnaj.

Veríme, že získané poznatky chlapci zúročia v ďalšej šachovej činnosti!

Eduard Hagara st. | 208x
2017-12-02 | GPX turnaje

V sobotu 25.11.2017 sme zorganizovali v spolupráci so ZŠ Dr. Daniela Fischera 2. kolo Ligy mládeže Spiša. Už tretí ročník otvorila riaditeľka ZŠ p. Slovíková a primátor mesta Kežmarok p. Ferenčák.

Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl, s tempom hry 2x15 min. Hlavného GPX turnaja sa zúčastnilo 68 detí, Open turnaja do 23 rokov 15 detí.

Víťazom GPX turnaja sa stal presvedčivo Lukáš Zumrík (TSČ- MŠK Martin)- 7 b, druhé miesto obsadil Florián Stolár (ŠK CVČ Lendak)- 6 b a tretie miesto vybojoval Samuel Hyroš (TJ LŠ VD Poprad)- 6 b.

Z našich zástupcov odohrala najlepší turnaj Natália Ferenčáková, ktorá skončila so ziskom 5 b na celkovom 12. mieste a vo svojej kategórii D11 to stačilo na 4. miesto.

Zhodne po 4 b získal Roland Kaprál- 9 miesto v kategórii C11, Daniel Duda- 7. miesto v kategórii C14, a Dominik Oravec- 11. miesto v kategórii C11. Príjemne prekvapil práve Dominik.

Martin Kalata odohral veľmi pekný turnaj a so ziskom 3 b obsadil v kategórii C08 6. miesto. Martin Černický zahral pod svoje možnosti a so ziskom 3b obsadil v kategorii C14 15. miesto.

Zojka Nevická vybojovala 2 b, čo stačilo v kategórii D11 na 9. miesto. Nikolas Nevický získal 1 b- v kategórii C08 10. miesto.

Svoj turnajový debut zažila Monika Koscelníková, a vyšiel jej nadmieru dobre. Získala 2 b a odniesla si prvenstvo v kategórii D08. Blahoželáme.

Výsledky na chess-results.

Open turnaj do 23 rokov ovládol domáci Jakub Ferenčák so ziskom 6 b, pred Marošom Kotlárom (ŠK Bijacovce)- 6b a Branislavom Jadroňom (TJ Slovan Smižany)-4,5 b.

Katgóriu dievčat vyhrala Lenka Bidulská (TJ Slávia Košice)- 4,5 b, pred Zuzanou Zvarovou (ZŠ Komenského Smižany)- 3 b a Teréziou Kučerovou (Sp. Stará Ves)- 3 b.

Výsledky na chess-results.

Marcel | 738x
2017-10-11 | akcie- aktualizované

MŠK KdV Kežmarok a CVČ Kežmarok organizovalo 11.10.2017 Majstrovstvá okresu Kežmarok ZŠ v zrýchlenom šachu 2017/2018. Turnaj hraný švajčiarskym systémom na 7 kôl, s tempom hry 2x15 min prebehol v priestoroch CVČ Kežmarok.

Turnaja sa zúčastnilo 21 hráčov. Hral sa spoločný turnaj dievčat i chlapcov s osobitným vyhodnotením oboch kategórií a dodatočnej kategórie družstiev, do ktorej sa započítaval najlepší výsledok žiaka a žiačky tej ktorej školy.

Kategóriu chlapcov vyhral Michal Choma (ZŠ Grundschule Kežmarok)- 5 b, pred Štefanom Strelom (Spojená škola Lendak)- 4,5 b a Timotejom Sojákom (ZŠ Dr. Fischera Kežmarok)- 4,5 b.

Kategóriu dievčat vyhrala Katarína Dudašková (Spojená škola Lendak)- 6,5 b, pred Natáliou Ferenčákovou (ZŠ Dr. Fischera Kežmarok)- 5 b a Ivanou Stolárovou (Spojená škola Lendak)-  5 b.

Prví traja z oboch kategórií postupujú na Majstrovstá prešovského kraja.

Kategóriu družstiev vyhrala Spojená škola Lendak v zastúpení hráčov Katarína Dudašková a Štefan Strela, pred družstvom ZŠ Dr. Fischera v zložení Natália Ferenčáková a Timotej Soják a tretie miesto obsadila ZŠ a MŠ Veľká Lomnica v zložení Michal Karkoška a Miriam Blašková.

Prví traja z oboch kategórií obdržali poháre, diplomy a medaile, víťazné družstvo pohár a druhé, tretie miesto diplomy.

Výsledky na chess-results.

Marcel | 775x
2017-10-01 | rapid turnaj

V sobotu, 30.9.207, sme usporiadali 1. ročník Memoriálu Ladislava Gurčíka. Turnaj sa uskutočnil v príjemnom prostredí Bergu Cafe&Restaurant.

Slávnostného otvorenia sa zúčastnila p. Gurčíková a primátor mesta Kežmarok p. Ferenčák.

Víťazom turnaja sa stal ako nasadená jednotka František Tropp (Liptovská šachová škola) so ziskom 5,5 b. Trochu symboliky- práve František Tropp s Ladislavom Gurčíkom stáli za najväčším kežmarským ligovým úspechom, tretím miestom v extralige v sezóne 2009/2010. Druhé miesto obsadil Adam Novotný z domáceho oddielu- 5 b a tretie miesto vybojoval Lukáš Tropp (TJ Slávia Košice)- 5 b.

Víťazom kategórie seniori nad 65 rokov sa stal domáci Eduard Hagara, so ziskom 4 b a celkovým 9. miestom. Práve Eduard Hagara s p. Gurčíkom stáli za zrodom kežmarského organizovaného šachu.

Kategóriu juniorov do 15 rokov vyhral Šimon Rybka (ŠK TJLŠ VD Poprad)- 4 b a konečné 8. miesto.

Turnaja sa zúčastnilo celkovo 24 hráčov a prebehol v pokojnej, priateľskej atmosfére. Poháre pre prvých troch a víťazov kategórií odovzdal majiteľ Bergu Cafe&Restaurant, Jozef Bjalončík, ktorému chceme v mene MŠK KdV Kežmarok, aj všetkých hráčov vyjadriť veľkú vďaku za poskytnutie úžasných priestorov a fantastického malého občerstvenia.

Výsledky na chess-results.

Marcel | 671x
2017-08-16 | pozvánka

Šachový oddiel MŠK KdV Kežmarok Vás pozýva na 1. ročník Memoriálu Ladislava Gurčíka. Turnaj sa uskutoční 30.9.2017 v príjemnom prostredí Berg Cafe&Restaurant.

Prihlášky je nutné poslať do 27.9.2017 na mailovú adresu marceli@centrum.sk.

Propozície turnaja tu.

Predbežný zoznam prihlásených tu.

Marcel | 1076x
2017-06-26 | akcie klubu

V piatok, 23.6.2017, sa uskutočnila v Dome stretávania KdV naša tradičná primátorská simultánka. Po tretíkrát sa proti sebe postavilo družstvo pod vedením primátora mesta Kežmarok a nášho člena Jána Ferenčáka a aktuálne tretieho najsilnejšieho kežmarského hráča Tomáša Andráša.

Ako hostia podujatia sa zúčastnili zástupcovia nášho mediálneho partnera Kežmarskej televízie.

Po otvorení podujatia zo strany vedenia ŠO a primátora sa začala samotná simultánka. Na prvej šachovnici otvoril partiu Tomáš ťahom e4. Proti Tomášovi sa postavilo celkom 11 domácich hráčov, z čoho boli štyria najšikovnejší mládežníci.

Tomáš potvrdil svoju šachovú silu a povolil súperom len dve remízy. Tie uhrali primátor Ján Ferenčák a Marcel Budzák. Prehry zaznamenali: N. Ferenčáková, Oravec, D. Oravec, R. Veštúr, E. Hagara, M. Hanina, M. Gáborčík, D. Duda, R. Kaprál. Simultánka tak skončila pomerom 10:1.

Počas celého podujatia bolo k dispozícii pre všetkých malé pohostenie.

Za poskytnutie priestorov nielen počas tejto akcie, ale počas celého roka veľmi pekne ďakujeme Karpatskonemeckému spolku v zastúpení p. Wagnera.

 

Marcel | 811x
archív (41)

ETICKÝ KODEX
šachistu MŠK KdV

  • váž si svoj klub a reprezentuj ho na spoločenskej a športovej úrovni podľa svojich možností a schopností
  • váž si súperov a správaj sa k ním s patričnou úctou
  • pristupuj k hre podľa pravidiel FIDE a súťažných poriadkov jednotlivcov a družstiev
  • usiluj o čo najlepší výsledok len hrou na šachovnici
  • na zápasy sa dostav včas a patrične pripravený
  • v súťažiach družstiev nenastupuj proti vlastnému klubu

Diagram


Biely na ťahu vyhrá

Kalendár

10. 2. 2019 3. liga D1 (8.kolo)
  web
24. 2. 2019 4. liga D11 (8.kolo)
  web
23. 2. 2019 1. liga Východ (8.kolo) 
24. 2. 2019 1. liga Východ (9.kolo)
  web

 

Hracia miestnosť

Dom stretávania KdV
Priekopa 2, Kežmarok