Akcie

2018-08-05 | šachový tábor

Dnes 5. augusta skončil 7. ročník šachového tábora Koník. Činnosť detí a celkový pobyt zhodnotí organizátor tábora na stránke SŠZ v priebehu nasledujúcich dní. Nás však zaujímala hra našich členov v hlavnom šachovom turnaji.

Jakub Ferenčák získal 17 bodov a obsadil 20. miesto. So svojím výkonom asi spokojný nebude, lebo v turnaji bol nasadený ako štvrtý a strata 80 ratingových bodov je značná. Šimon Choma ziskom 9 bodov obsadil 105. miesto, čo je porovnateľné s jeho nasadením. Bol to jeho prvý vážny turnaj.

Veríme, že získané poznatky chlapci zúročia v ďalšej šachovej činnosti!

Eduard Hagara st. | 522x
2017-12-02 | GPX turnaje

V sobotu 25.11.2017 sme zorganizovali v spolupráci so ZŠ Dr. Daniela Fischera 2. kolo Ligy mládeže Spiša. Už tretí ročník otvorila riaditeľka ZŠ p. Slovíková a primátor mesta Kežmarok p. Ferenčák.

Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl, s tempom hry 2x15 min. Hlavného GPX turnaja sa zúčastnilo 68 detí, Open turnaja do 23 rokov 15 detí.

Víťazom GPX turnaja sa stal presvedčivo Lukáš Zumrík (TSČ- MŠK Martin)- 7 b, druhé miesto obsadil Florián Stolár (ŠK CVČ Lendak)- 6 b a tretie miesto vybojoval Samuel Hyroš (TJ LŠ VD Poprad)- 6 b.

Z našich zástupcov odohrala najlepší turnaj Natália Ferenčáková, ktorá skončila so ziskom 5 b na celkovom 12. mieste a vo svojej kategórii D11 to stačilo na 4. miesto.

Zhodne po 4 b získal Roland Kaprál- 9 miesto v kategórii C11, Daniel Duda- 7. miesto v kategórii C14, a Dominik Oravec- 11. miesto v kategórii C11. Príjemne prekvapil práve Dominik.

Martin Kalata odohral veľmi pekný turnaj a so ziskom 3 b obsadil v kategórii C08 6. miesto. Martin Černický zahral pod svoje možnosti a so ziskom 3b obsadil v kategorii C14 15. miesto.

Zojka Nevická vybojovala 2 b, čo stačilo v kategórii D11 na 9. miesto. Nikolas Nevický získal 1 b- v kategórii C08 10. miesto.

Svoj turnajový debut zažila Monika Koscelníková, a vyšiel jej nadmieru dobre. Získala 2 b a odniesla si prvenstvo v kategórii D08. Blahoželáme.

Výsledky na chess-results.

Open turnaj do 23 rokov ovládol domáci Jakub Ferenčák so ziskom 6 b, pred Marošom Kotlárom (ŠK Bijacovce)- 6b a Branislavom Jadroňom (TJ Slovan Smižany)-4,5 b.

Katgóriu dievčat vyhrala Lenka Bidulská (TJ Slávia Košice)- 4,5 b, pred Zuzanou Zvarovou (ZŠ Komenského Smižany)- 3 b a Teréziou Kučerovou (Sp. Stará Ves)- 3 b.

Marcel | 1094x
2017-10-11 | akcie- aktualizované

MŠK KdV Kežmarok a CVČ Kežmarok organizovalo 11.10.2017 Majstrovstvá okresu Kežmarok ZŠ v zrýchlenom šachu 2017/2018. Turnaj hraný švajčiarskym systémom na 7 kôl, s tempom hry 2x15 min prebehol v priestoroch CVČ Kežmarok.

Turnaja sa zúčastnilo 21 hráčov. Hral sa spoločný turnaj dievčat i chlapcov s osobitným vyhodnotením oboch kategórií a dodatočnej kategórie družstiev, do ktorej sa započítaval najlepší výsledok žiaka a žiačky tej ktorej školy.

Kategóriu chlapcov vyhral Michal Choma (ZŠ Grundschule Kežmarok)- 5 b, pred Štefanom Strelom (Spojená škola Lendak)- 4,5 b a Timotejom Sojákom (ZŠ Dr. Fischera Kežmarok)- 4,5 b.

Kategóriu dievčat vyhrala Katarína Dudašková (Spojená škola Lendak)- 6,5 b, pred Natáliou Ferenčákovou (ZŠ Dr. Fischera Kežmarok)- 5 b a Ivanou Stolárovou (Spojená škola Lendak)-  5 b.

Prví traja z oboch kategórií postupujú na Majstrovstá prešovského kraja.

Kategóriu družstiev vyhrala Spojená škola Lendak v zastúpení hráčov Katarína Dudašková a Štefan Strela, pred družstvom ZŠ Dr. Fischera v zložení Natália Ferenčáková a Timotej Soják a tretie miesto obsadila ZŠ a MŠ Veľká Lomnica v zložení Michal Karkoška a Miriam Blašková.

Prví traja z oboch kategórií obdržali poháre, diplomy a medaile, víťazné družstvo pohár a druhé, tretie miesto diplomy.

Marcel | 1075x
2017-10-01 | rapid turnaj

V sobotu, 30.9.207, sme usporiadali 1. ročník Memoriálu Ladislava Gurčíka. Turnaj sa uskutočnil v príjemnom prostredí Bergu Cafe&Restaurant.

Slávnostného otvorenia sa zúčastnila p. Gurčíková a primátor mesta Kežmarok p. Ferenčák.

Víťazom turnaja sa stal ako nasadená jednotka František Tropp (Liptovská šachová škola) so ziskom 5,5 b. Trochu symboliky- práve František Tropp s Ladislavom Gurčíkom stáli za najväčším kežmarským ligovým úspechom, tretím miestom v extralige v sezóne 2009/2010. Druhé miesto obsadil Adam Novotný z domáceho oddielu- 5 b a tretie miesto vybojoval Lukáš Tropp (TJ Slávia Košice)- 5 b.

Víťazom kategórie seniori nad 65 rokov sa stal domáci Eduard Hagara, so ziskom 4 b a celkovým 9. miestom. Práve Eduard Hagara s p. Gurčíkom stáli za zrodom kežmarského organizovaného šachu.

Kategóriu juniorov do 15 rokov vyhral Šimon Rybka (ŠK TJLŠ VD Poprad)- 4 b a konečné 8. miesto.

Turnaja sa zúčastnilo celkovo 24 hráčov a prebehol v pokojnej, priateľskej atmosfére. Poháre pre prvých troch a víťazov kategórií odovzdal majiteľ Bergu Cafe&Restaurant, Jozef Bjalončík, ktorému chceme v mene MŠK KdV Kežmarok, aj všetkých hráčov vyjadriť veľkú vďaku za poskytnutie úžasných priestorov a fantastického malého občerstvenia.

Výsledky na chess-results.

Marcel | 924x
2017-08-16 | pozvánka

Šachový oddiel MŠK KdV Kežmarok Vás pozýva na 1. ročník Memoriálu Ladislava Gurčíka. Turnaj sa uskutoční 30.9.2017 v príjemnom prostredí Berg Cafe&Restaurant.

Prihlášky je nutné poslať do 27.9.2017 na mailovú adresu marceli@centrum.sk.

Propozície turnaja tu.

Predbežný zoznam prihlásených tu.

Marcel | 1295x
2017-06-26 | akcie klubu

V piatok, 23.6.2017, sa uskutočnila v Dome stretávania KdV naša tradičná primátorská simultánka. Po tretíkrát sa proti sebe postavilo družstvo pod vedením primátora mesta Kežmarok a nášho člena Jána Ferenčáka a aktuálne tretieho najsilnejšieho kežmarského hráča Tomáša Andráša.

Ako hostia podujatia sa zúčastnili zástupcovia nášho mediálneho partnera Kežmarskej televízie.

Po otvorení podujatia zo strany vedenia ŠO a primátora sa začala samotná simultánka. Na prvej šachovnici otvoril partiu Tomáš ťahom e4. Proti Tomášovi sa postavilo celkom 11 domácich hráčov, z čoho boli štyria najšikovnejší mládežníci.

Tomáš potvrdil svoju šachovú silu a povolil súperom len dve remízy. Tie uhrali primátor Ján Ferenčák a Marcel Budzák. Prehry zaznamenali: N. Ferenčáková, Oravec, D. Oravec, R. Veštúr, E. Hagara, M. Hanina, M. Gáborčík, D. Duda, R. Kaprál. Simultánka tak skončila pomerom 10:1.

Počas celého podujatia bolo k dispozícii pre všetkých malé pohostenie.

Za poskytnutie priestorov nielen počas tejto akcie, ale počas celého roka veľmi pekne ďakujeme Karpatskonemeckému spolku v zastúpení p. Wagnera.