Aktuality

posledné aktuality
Striebro z M- SR mládeže
2019-04-20 | M-SR mládeže

V utorok 30. apríla sa v Liptovskom Mikuláši skončili Majstrovstvá SR v šachu mládežníckych kategórii. Náš klub zastupovali piati nováčikovia a jeden už viacnásobný účastník turnajov M-SR.

Príjemne prekvapila naša najmladšia šachistka v kat. D-8 Monika Koscelníková, ktorá po zaváhaní v prvom kole, rozohrala na svoj vek pekné šachové partie. Predčila všetky svoje súperky v šachovom myslení, priestorovom videní a matovej túžbe. Ziskom 7 bodov jej patrí 2. miesto a strieborná medaila! Krásny úspech - gratulujeme!

Ostatní naši nováčkovia v kat. CH-10: Oravec Dominik - 4 b, Kalata Martin - 3,5 b, v kat. CH-12: Kaprál Roland - 3,5 b, v kat. CH-14: Duda Daniel - 4 b, odviedli svoj štandardný výkon. Šachové partie ukázali rezervy v riešení jednoduchých šachových pozícii a tak je treba na zlepšení popracovať.

Kandidátom na dobré umiestnenie bol ligovými bojmi ostrieľaný Jakub Ferenčák. V kat. CH-16 mal však silnú konkurenciu v početnom poli šachistov. Turnaj mu nevyšiel a podľa toho, ako ho poznám, určite so svojím výkonom nebol spokojný. Ziskom 4,5 bodov obsadil 18.miesto.

Celkove možno s vystúpením našich šachistov vysloviť spokojnosť.Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu klubu mladým šachistom a ich obetavým rodičom.

Oficiálna stránka M-SR s výsledkami a dalšími zaujímavosťami.

Tabuľky a výsledky na chess-results.com.