Aktuality

posledné aktuality
Liga mládeže Spiša- Lendak
2015-10-17 | GPX turnaje

Dnes v Lendaku odštartovala 1. kolom Liga mládeže Spiša, ktorej výsledky sa započítavajú do seriálu GPX mládeže. Táto sezóna sa ponesie v novom formáte- v rámci každého kola sa odohrajú dva osobitné turnaje. Jeden podľa štatútu GPX, druhý pre hráčov starších ako 14 rokov, resp. hráčov s elom vyšším ako 1400.

Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl, s tempom hry 2x15 minút.

GPX turnaj:
Celkovo sa turnaja zúčastnilo 49 detí. Z toho piati kežmarskí mládežníci. Víťazom sa stala Sára Šimalčíková so ziskom 6 b (Liptovská Teplá), pred Samuelom Čmilom (ŠK Poprad), tiež 6 b, a Katarínou Dudáškovou (ŠK CVČ Lendak), 5,5 b a najlepšie pomocné hodnotenie.

Z našich odohral najlepší turnaj Michal Choma, ktorý nazbieral 5,5 b a obsadil celkové 6. miesto, vo svojej kategórii CH14 mu patrila bronzová priečka. 

Veľmi pekný výsledok dosiahol Roland Kaprál, ktorý obsadil so ziskom 4,5 b celkové 10. miesto, a vo svojej kategórii CH11 to znamenalo taktiež 3. miesto.

Po 3 body získali: Natália Ferenčáková, celkové 29. miesto, Adela Wagnerová, celkové 31. miesto a Šimon Choma, celkové 35. miesto, a zemiaková medaila v kategórii CH08.

Turnaj celkom nevyšiel Natálii, ktorá sa ale pomalšie rozbiehala aj minulú sezónu, a nakoniec získala medailu vo finále GPX. Krásny štart do turnajového života zažil Šimon, a len tesne mu ušla prvá šachová medaila.

Viac na chess-results.

Nadstavbový turnaj:
Turnaja sa zúčastnilo 14 detí. Prihlásený Jakub Ferenčák nakoniec pre chorobu nehral. Zvíťazil Branislav Jadroň, 6,5 b (Slovan Smižany), pred Alexandrom Šútorom, 6 b (ŠO Stará Ľubovňa), a Šimonom Rybkom, 5,5 b (ŠK Poprad).

Viac na chess-results.

2. kolo Ligy mládeže Spiša sa uskutoční v Kežmarku, na ZŠ Dr. Fischera. Propozície budú k dispozícii koncom budúceho týždňa.

2214x | Marcel
Fotogalérie:
LMS 2015/2016, Lendak
(celkom 17 fotiek)

ETICKÝ KODEX
šachistu MŠK KdV

  • váž si svoj klub a reprezentuj ho na spoločenskej a športovej úrovni podľa svojich možností a schopností
  • váž si súperov a správaj sa k ním s patričnou úctou
  • pristupuj k hre podľa pravidiel FIDE a súťažných poriadkov jednotlivcov a družstiev
  • usiluj o čo najlepší výsledok len hrou na šachovnici
  • na zápasy sa dostav včas a patrične pripravený
  • v súťažiach družstiev nenastupuj proti vlastnému klubu

Diagram


Čierny na ťahu vyhrá

Hracia miestnosť

Dom stretávania KdV
Priekopa 2, Kežmarok