Aktuality

posledné aktuality
Liga mládeže Spiša III.
2016-01-10 | GPX turnaje

V sobotu, 9.1.2016, sa v Smižanoch uskutočnilo 3. kolo Ligy mládeže Spiša. Do turnaja sa prihlásilo celkovo 71 detí. Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl, s tempom hry 2x15 minút.

Celkovým víťazom sa stal so 6,5 b Nikolas Rybovič (Stará Ľubovňa), pred Samuelom Čmilom (ŠK Poprad) a Patrikom Ondom (ŠK Poprad)- obaja po 6 b.

Turnaja sa zúčastnila aj početná kežmarská enkláva, a v jednotlivých vekových kategóriách sa vôbec nestratila. Najlepší turnaj tejto sezóny odohrala Natália Ferenčáková, ktorá so ziskom 5 b obsadila celkové 8. mieto a v kategórii D11 výborné 2. miesto. Michal Choma nazbieral taktiež 5 b- celkové 11. miesto, a v ťažkej kategórii CH14 to stačilo len na 4. miesto.

Zhodne po 4 b získali Roland Kaprál a Daniel Duda, čo im v kategórii CH11 prinieslo 5., resp. 7. miesto. Po nevydarenom štarte predviedla výborný finiš Adelka Wagnerová, a so ziskom 4 b obsadila v kategórii D14 zemiakovú medailu. Bol to pre ňu taktiež najlepší turnaj sezóny.

Martin Heutschy po výbornom štarte doplatil na veľmi ťažký žreb v posledných troch kolách a tak uzavrel turnaj so ziskom 3 b. Rovnaký počet bodov nazbieral aj Šimon Choma. Obaja sa prezentovali veľmi slušnou hrou.

Naša najmladšia účastníčka, Zojka Nevická odstúpila po troch kolách pre zdravotné problémy.

Viac na chess-results.

Súbežne s GPX turnajom prebiehala aj nadstavbová časť. Tej sa zúčastnilo 27 hráčov a hráčok. Zvíťazil Radovan Hurtuk (Sp. Stará Ves) so ziskom 6 b, pred Richardom Turčanom (Banská Bystrica) a Máriom Dudaškom (ŠK Lendak)- obaja 5,5 b.

Našim zástupcom v tomto turnaji bol Jakub Ferenčák, ktorý odohral výborný turnaj. So ziskom 4,5 b obsadil celkové 8. miesto. Mrzieť ho môže prehra na čas s M. Dudaškom- v úplne vyhratej pozícii. Mohol atakovať pódiové umiestnenie.

Viac na chess-results.

 

2480x | Marcel
Fotogalérie:
Liga mládeže Spiša III., Smižany 2016
(celkom 31 fotiek)

ETICKÝ KODEX
šachistu MŠK KdV

  • váž si svoj klub a reprezentuj ho na spoločenskej a športovej úrovni podľa svojich možností a schopností
  • váž si súperov a správaj sa k ním s patričnou úctou
  • pristupuj k hre podľa pravidiel FIDE a súťažných poriadkov jednotlivcov a družstiev
  • usiluj o čo najlepší výsledok len hrou na šachovnici
  • na zápasy sa dostav včas a patrične pripravený
  • v súťažiach družstiev nenastupuj proti vlastnému klubu

Diagram


Biely na ťahu vyhrá

Hracia miestnosť

Dom stretávania KdV
Priekopa 2, Kežmarok