Aktuality

posledné aktuality
Liga mádeže Spiša- finále, Sp. Nová Ves
2017-04-08 | GPX turnaje

V sobotu, 8.4.2017, vyvrcholila 6. kolom Liga mládeže Spiša. Finálove kolo sa uskutočnilo v priestoroch ZŠ Ing. O. Kožucha v Spišskej Novej Vsi. Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl, s tempom hry 2x15 minút. Turnaja sa zúčastnilo 83 detí.

Celkovým víťazom sa stal Lukáš Zumrík (Tsč-MŠK Martin), so ziskom 6,5 b, pred bratom Marekom Zumríkom (Tsč-MŠK Martin), 6 b. Tretie miesto obsadil Richard Kubík (CVČ Košice), 6 b.

Z našich zástupcov prešiel turnajom najlepšie Michal Choma, ktorý nazbieral 5,5 b a ako jediný ukradol celkovému víťazovi pol boda. Michal obsadil celkové 5. miesto, a vo svojej kategórii CH14 získal striebornú medailu.

Do formy sa pomaly dostáva Natália Ferenčáková, ktora získala 4,5 b. Mrzieť nás môže nešťastný žreb v 5. kole, ktorý dal dokopy nášho Miška a Natálku, a trochu zbytočne stratený polbodík v 6. kole. Natália obsadila celkové 17. miesto, a vo svojej kategórii D11 druhé miesto.

Svoj lepší štandard odohral Roland Kaprál a Daniel Duda. Obaja získali po 4 b a obsadili celkové 24. resp. 27. miesto. Pri pomalších rukách by tých bodov bolo určite viac.

Milým prekvapením bol aj na svojom druhom turnaji Dominik Oravec, ktorý získal o bod viac ako pri svojej premiére- 3 b a obsadil celkové 52. miesto.

Viktor Lipčák a Martin Černický nazbierali zhodne po 3 body, čo stačilo na celkové 55. a 58. miesto. U oboch to mohlo byť o čosi lepšie.

Z našich skončil najhoršie Šimon Choma, ktorý skončil na celkovom 70. mieste, so ziskom dvoch bodov. Táto sezóna Šimonovi nevyšla.

Po skončení turnaja sa vyhodnocoval aj celý priebeh Ligy mládeže Spiša. Do celkového poradia sa započítavali výsledky piatich najlepších turnajov, z celkového počtu šiestich. V celkovom poradí v kategórii D11 obsadila Natália Ferenčáková taktiež striebornú priečku.

Výsledky turnaja na chess-results.

Paralelne sa hral turnaj U21, kde sme mali tradične jedného zástupcu- Jakuba Ferenčáka. V tomto turnaji hralo 14 hráčov, a víťazom sa stal Branislav Jadroň (TJ Slovan Smižany)- 6b. Druhé miesto obsadil Šimon Rybka (ŠK Poprad)- 5 b, a tretí skončil Tobiáš Budzák (ŠK Poprad)- taktiež 5 b.

Jakub získal 4 b a obsadil celkové 5. miesto. Turnaj odohral pod svoje možnosti.

Výsledky na chess-results.

1985x | Marcel

ETICKÝ KODEX
šachistu MŠK KdV

  • váž si svoj klub a reprezentuj ho na spoločenskej a športovej úrovni podľa svojich možností a schopností
  • váž si súperov a správaj sa k ním s patričnou úctou
  • pristupuj k hre podľa pravidiel FIDE a súťažných poriadkov jednotlivcov a družstiev
  • usiluj o čo najlepší výsledok len hrou na šachovnici
  • na zápasy sa dostav včas a patrične pripravený
  • v súťažiach družstiev nenastupuj proti vlastnému klubu

Diagram


Hracia miestnosť

Dom stretávania KdV
Priekopa 2, Kežmarok